Tritaškių lietuje Šiauliuose – šimtą perkopusio „Žalgirio“ pergalė

Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas

Tritaškių gausa pažymėtame mače Šiauliuose užtikrintą pergalę iškovojo Kauno „Žalgiris“ (27-3). „Betsafe-LKL“ pirmenybių lyderiai svečiuose 105:86 (25:26, 29:19, 28:18, 15:19, 23:23) nugalėjo „Šiaulius“ (11-20).

Penkias pergales per pastaruosius šešis mačus „Betsafe-LKL“ pirmenybėse iškovojusi Saulės miesto ekipa šalies čempionams priešinosi maždaug kėlinį.

Pirmajame ketvirtyje „Šiauliai“ puikiai pataikė ir laikėsi žaidime, tačiau tokio aukšto tempo puolime šeimininkams išlaikyti nepavyko ir „Žalgiris“ pradėjo tolti.

Dar prieš pertrauką kauniečiai susikrovė dviženklį pranašumą, kuris trečiajame kėlinyje pasiekė naujas rekordines aukštumas – 22 taškus (82:60).

Nors rungtynių nugalėtojo klausimas jau buvo išspręstas, ketvirtajame kėlinyje savo ištikimiausių aistruolių pakylėti „Šiauliai“ pademonstravo charakterį ir priartėjo iki 11 taškų (79:90), tačiau labiau pakutenti padų varžovams nebespėjo.

Abi ekipos šiame mače smaginosi tolimais metimais, kurių iš viso buvo net 28 – „Žalgiris“ pataikė 15, o „Šiauliai“ – 13 tritaškių.

Savo buvusią ekipą iš tolimojo nuotolio negailestingai baudė Karolis Lukošiūnas. Snaiperis susmeigė 5 tritaškius iš 6 ir iš viso pelnė 17 taškų, pakartodamas karjeros LKL pirmenybėse rekordą.

Rezultatyvumu jis savo ekipoje nusileido tik Nigelui Hayesui (18 tšk.), o naudingumo balų grafoje „Žalgirio“ puolėjams nosis nušluostė Thomasas Walkupas, kurio sąskaitoje – 22 naudingumo balai.

Daugkartiniai šalies čempionai išlieka vienvaldžiais „Betsafe-LKL“ pirmenybių lyderiais, o Saulės miesto atstovai yra septinti.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 19 (7/8 dvit., 7 atk. kam., 24 naud. bal.), Eimantas Stankevičius 16 (4/6 trit.), Andy Van Vlietas 12 (12 atk. kam., 19 naud. bal.), Mindaugas Lukauskis 11.

Kauno „Žalgiris“: Nigelas Hayesas 18 (4/4 dvit., 3/4 trit,), Karolis Lukošiūnas 17 (5/6 trit.), Paulius Jankūnas 14 (2/2 trit.), Marius Grigonis 13, Joffrey Lauvergne'as 11, Thomasas Walkupas (9 rez. perd., 22 naud. bal.) ir Martinas Gebenas po 8.