Angle down Atgal

Trišalė taryba nepasiekė bendro sutarimo dėl kitų metų MMA dydžio

Trišalė taryba trečiadienį nepasiekė bendro sutarimo dėl kitų metų minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA) dydžio ir fiksavo skirtingas nuomones.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė sakė, kad Lietuvos banko (LB) apskaičiuotas ir 642 eurus siekiantis kitų metų MMA dydis galėtų būti diskusijų objektas, tačiau akcentavo, kad socialiniai partneriai galėtų dar mėnesį diskutuoti ir ieškoti sprendimo.

„Matome situaciją, kuri yra rinkoje, bet matome, kas dedasi Užimtumo tarnyboje. Mes manome, kad LB apskaičiuotas dydis – 642 eurai – galėtų būti diskusijų objektas. Antras dalykas, manau, kad socialinis dialogas neturi prasidėti kategoriškai, Vyriausybė sako – ieškokime sprendimo“, – Trišalės tarybos posėdyje sakė E. Radišauskienė.

Darbdavių atstovai sutiko, kad dėl MMA didinimo būtų galima dar mėnesį diskutuoti, tačiau nesutiko su 642 eurų dydžiu.

„Aš pritarčiau, kad Vyriausybė nukelia sprendimą po rinkimų, (...) bet jei tai reiškia, kad gauname 642 eurus, tai su pasiūlymu kategoriškai negalime sutikti. Tačiau tam, kad turėtume kažkiek savaičių ir galėtume įsivertinti situaciją ir po rinkimų, pritarčiau“, – sakė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos vykdomasis direktorius Ričardas Sartatavičius taip pat sakė, kad klausimo svarstymą reikia atidėti po rinkimų.

„Raginame susilaikyti nuo MMA didinimo klausimo svarstymo rinkimų išvakarėse ir atidėti jį po rinkimų arba palikti naujai valdžiai. Daryti tokius sprendimus, esant dabartinei situacijai su pandemija, nerealu. Verslas ir ekonomika paveikti COVID–19, dar nepasiruošę iš jo išeiti. Planuojamas BVP nuosmukis yra -1,5 proc. ir neaišku, ar nebus daugiau. Turime paskelbtą ekstremalią situaciją“, – sakė R. Sartatavičius.

Tačiau darbuotojų atstovai nesutiko su siūlymu toliau diskutuoti dėl MMA didinimo ir ragino sprendimą priimti greičiau. Profsąjungų teigimu, MMA dydis kitais metais turi siekti 663 eurus.

„Mes jau tarėmės visą vasarą. Klausimas vilkinamas daug laiko. Tiek darbdaviai, tiek profsąjungos ir Vyriausybė patvirtino, kad yra skirtingos nuomonės. Prašau nemanipuliuoti, ir fiksuoti nuomones, kurios išsakytos“, – sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

Tam pritarė ir profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė.

„Turime priimti sprendimą šiandien, nes per ilgai svarstome klausimą. Turi būti sprendimas, jei Vyriausybė siūlo 642 eurus, o profsąjungos 663 eurus, fiksuojame skirtingas nuomones“, – sakė K. Krupavičienė.

MMA nuo šių metų šalyje padidėjo iki 607 eurų „popieriuje“, iki 437 eurų „į rankas.”

Trišaliame nacionaliniame susitarime sutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnis kaip 45 proc. vidutinio darbo užmokesčio ir didesnis kaip 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite