REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Rugpjūčio 22 d. 11:32

Trims bendruomenėms suvienijus jėgas - ir rezultatai trigubi

Marijampolė

R. Pasiliausko nuotr., "Suvalkietis"

Loreta TumelienėŠaltinis: Etaplius.lt


49269

Įpusėjęs rugpjūtis skaičiuoja paskutines vasaros dienas. Liudvinavo bendruomenės žmonės kaip visada ruošiasi paskutinį vasaros sekmadienį vykstantiems Švento Liudviko atlaidams. Ši šventė liudvinaviškiams tarsi atskaitos taškas – nuo vienų metų iki kitų, proga apžvelgti, kas padaryta per metus, kokie darbai planuojami ateičiai. Apie juos kalbamės su Liudvinavo bendruomenės pirmininku Žydrūnu Čekausku, Liudvinavo seniūne Jolanta Maceikiene, Šv. Liudviko parapijos klebonu teol. dr. Žydrūnu Kulpiu.

seniune-m.jpg

Įgyvendinta daug naudingų projektų

Pasak Liudvinavo bendruomenės pirmininko Žydrūno Čekausko, ir šie, ir praėję metai bendruomenei buvo sėkmingi. Dirbant kartu su seniūnija, parapijos bendruomene, derinant veiksmus, pasitariant, ko gyventojams labiausiai reikia, pavyko įgyvendinti žmonių labui naudingų projektų. Projektai nėra dideli, bet dėl jų labiau pritaikyta aplinka neįgaliesiems, gyventojams surengtos pokalbių popietės, kursai, savišvietos valandėles, į bendruomenės gyvenimą įtrauktas jaunimas.

Anot Ž. Čekausko, praėjusiais metais įgyvendintas projektas „Kas mes?“ buvo pažintinis, skirtas daugiau sužinoti apie kraštą, kuriame gyvename, apie atskirus šalies regionus, miestų ir miestelių istoriją.

„Tik puoselėdamas krašto istoriją, neleisdamas, kad būtų užmiršti ne tik simbolinę reikšmę turintys, bet ir visą krašto raidą įprasminantys herbai, vėliavos, šiuolaikinis žmogus išlaikys tvarų ryšį su gimtąja vieta net ir kaleidoskopiškai besikeičiančiame šiuolaikiniame pasaulyje“, – sako Liudvinavo seniūnijos seniūnė Jolanta Maceikienė.

Vykdant projektą Liudvinavo miestelio ir Gyviškių kaimo bendruomenių nariams, jų šeimoms, aktyviems vietos gyventojams, buvo suteikta istorinių žinių apie pagrindinius šalies ir krašto simbolius. Dalyvauta Liudvinavo seniūnijos vėliavų gaminimo procese. Jos Liudvinavo miestelio šventės metu buvo padovanotos nusipelniusiems miestelio gyventojams.

Įgyvendindami projektą „Pabūkime kartu ir atgaivinkime tradicijas“ gyventojai prisiminė tautos istoriją, kultūros vertybes, papročius, liaudies tradicijas. Kalbėta apie tradicinius Kūčių ir Velykų papročius, valgius, jų gaminimo būdus. Senosios kartos šeimininkės mokė jaunąsias gaminti maistą, dengti stalus, priimti svečius. Įgyvendinus projektą buvo suorganizuotos šventės, kuriose perduota patirtis iš kartos į kartą.

Projektas „Aš esu“ skirtas neįgaliųjų integracijai. Liudvinavo miestelyje gyvena apie 1000 gyventojų, maždaug 10 proc. iš jų turi įvairias negalias, bet tai - ne kliūtis žmonėms aktyviai dalyvauja bendruomenės organizuojamose veiklose ir šventėse. Siekiama, kad jie jaustųsi patogiai, kad aplinka būtų pritaikyta ir neįgaliųjų poreikiams, todėl džiaugiamasi, kad pavyko neįgaliesiems nupirkti stiprių, patogių kėdžių.

Sporto salę lanko ir sporto žaidimais užsiima daug Liudvinavo bendruomenės narių, tačiau norint pasiruošti kasmetiniam Liudvinavo miestelio sporto turnyrui, reikia daugiau sporto inventoriaus. Taip pat pastebėta, kad šaltuoju metų laiku gyventojai nelabai turi sąlygų sportuoti. Įgyvendinus projektą „Liudvinavo miestelio sporto turnyras“ įsigyti du teniso stalai ir keletas stalo žaidimų.

Sėkmingi ir šie metai

Pasak Ž. Čekausko, šiais metais bendruomenė taip pat teikė projektus ir gavo lėšų jų įgyvendinimui. Trys projektai pradėti vykdyti. Jie skirti Liudviko ir neįgaliųjų šventėms.

Projektas „Aš myliu Lietuvą“ – jaunimui. Pagrindinis dėmesys skirtas renginio Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti organizavimui ir tradicinei Liudvinavo šventei. Į pagalbą pasitelkti miestelio ir asociacijos „Sūduvos krašto bendruomenė“ nariai, į veiklas įtraukti 14–29 metų jaunuoliai.

Taip pat įgyvendinti projektai „Aš esu 2018“ ir „Minėkime valstybės atkūrimo šimtmetį kartu“. Pirmasis buvo skirtas neįgaliųjų integracijai - buvo gauti du treniruokliai.

Džiaugiasi bendradarbiavimu

Pasak seniūnės Jolantos Maceikienės, su bendruomene labai šauniai bendradarbiauja Liudvinavo bažnyčios parapija, kuri taip pat vykdo įvairius projektus, ir asociacija „Sūduvos krašto mylėtojai“. Rašydamos projektus bendruomenės derina poreikius, kad vykdant įvairias veiklas būtų galima įsigyti kuo įvairesnių priemonių, būtų užtikrinta sklandi projektinė veikla.

„Tai labai naudinga patirtis. Mes, visi trys bendruomenių vadovai, gražiai ir sklandžiai dirbame, bendradarbiaujame, džiaugiamės ir labai vertiname tarp mūsų atsiradusį ryšį“, – sako Jolanta Maceikienė.

Pasak Liudvinavo parapijos klebono teol. dr. Žydrūno Kulpio, mūsų patriarchas Jonas Basanavičius yra sakęs, kad tautos jėga – vienybėje. Kuo žmonės bus vieningesni, dirbs bendrai, tuo geriau bus visiems. „Labai smagu, kad mes, visos trys bendruomenės, miestelyje dirbame kaip viena šeima. Iš kelių perspektyvų geriau matyti. Sujungiame savo sritis ir gauname gerą rezultatą“, – sakė klebonas.

Kviečia į šventę ir agapę

Anot seniūnės, visos šiais metais Liudvinavo seniūnijoje vykusios ir planuojamos šventės skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejui. Ne išimtis – ir artėjanti miestelio šventė per Liudviko atlaidus.

„Kadangi vasara jau baigia savo darbus, į juos aktyviai įtraukdama ir mus visus, todėl vasaros ir rudens sandūroje norėdami pasidžiaugti užaugintu grūdu, prisirpusiais obuoliais, miško ir lauko gėrybėmis, norime sukviesti visus į tradicinę miestelio šventę, kad visi suėję draugėn galėtume pasveikinti Lietuvą ir padovanoti jai savo bendrystę. Nuoširdžiai kviečiame visus atvykti, atsivežti gerą nuotaiką ir sudalyvauti šventėje, kuri vyks tradiciškai Liudvinavo miestelyje paskutinį rugpjūčio savaitgalį“, – sakė seniūnė.

Švento Liudviko atlaidams aktyviai ruošiasi ir Šv. Liudviko parapija. Pasak klebono Ž. Kulpio, šiais metais visi atlaidų dalyviai, svečiai kviečiami į agapę prie parapijos namų. Čia bus pastatyta didelė palapinė, žmonės atsineš vaišių. Turėtų būti gera po atlaidų neskubėti namo, o susirinkus į būrį pabendrauti, pasidžiaugti vieniems kitais, pasikalbėti su tais, su kuriais nesimatyta metus, o gal ir daugiau. Juk į atlaidus suvažiuoja buvę ir dabartiniai miestelio gyventojai, čia dirbę žmonės, susirenka bendraklasiai, tad bendras pasibuvimas turėtų būti jaukus ir prasmingas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA