Triatlono taurėje Šilalėje – kova paskutiniuose metruose ir lyderių pergalės

Tauragė
Roko Lukoševičiaus nuotr.
Reporteris Rasa Etaplius žurnalistas

Ilgiausioje olimpinėje triatlono distancijoje, kurioje sportininkai Šilalės miesto tvenkinyje turėjo nuplaukti 1500 metrų, numinti 40 km ir nubėgti 10 km, pirmasis finišavo Tautvydas Barštys („KG Group“), kuris visą distanciją įveikė per 2.02:46 val. Tai jo antroji pergalė šiame sezone, Tautvydas nugalėjo ir Alytuje vykusiame pirmame etape.

Dėl jos iki pat paskutinių kilometrų T. Barštys kovojo su Marijum Butrimavičiumi, kurį aplenkė tik paskutiniame bėgimo rate. M. Butrimavičius nuo lyderio atsiliko 37 sek. (2:03:23 val., „Velonova – Bioracer team“), trečiasis finišo liniją kirto Gediminas Pajėda (2.04:40 val., „AplenkSave.lt / F.O.C.U.S. running“).

Moterų įskaitoje prizines pozicijas užėmė trys „Tritono“ klubo atletės. Pergale džiaugėsi Inga Aukselytė (2.25:49 val.), tai jos taip pat antroji pergalė šiame sezone. Antrą vietą užėmė Inga Paplauskė – 2.30:58 val. Ypač atkakli kova vyko dėl trečiosios vietos. Po dviračių rungties trečioje vietoje buvo Giedrė Ambrazevičiūtė, kuri prieš Ievą Urbonavičiūtę pirmavo penkiomis minutėmis. Tačiau I. Urbonavičiūtė bėgimo rungtyje tirpdė skirtumą ir varžovę pavijo likus keliems šimtams metrų bei iškovojo trečią vietą. Ji visą nuotolį įveikė per 2.35:05 val.

Sprinto distancijoje, kurioje atletai plaukė 750 m, dviračiu įveikė 20 km ir bėgo 5 km, pergalę iškovojo Aistis Šimaitis („Velonova-Bioracer team“), kuris nuotolį įveikė per 1.04:06 val., vos 15 sek. nuo jo atsiliko Ignas Gelžinis (1.04:21 val., S-Sportas), trečias – vokietis Timm Ulrichsen (Triathlon Club Bremen, 1.05:36 val.). Moterų įskaitoje nugalėtoja tapo panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė (Panevėžio triatlono klubas), 1.15:11 val., antra – Ula Giniotytė (1.17:32 val.), trečia – Lina Nikitinaitė (Kauno triatlono klubas, 1.19:34 val.). Triatlono diena Šilalėje baigta TRI-FUN rungtimi naujokams, kurie turėjo plaukti 200 m, dviračiu įveikti 10 km ir nubėgti 5 km. Čia pergalėmis džiaugėsi Panevėžio triatlono klubo nariai Kasparas Apkievičius (33:21 min.) bei Ugnė Purytė (36:37 min.).

Lietuvos triatlono taurė rengiama ketvirtus metus iš eilės, 2019-ųjų sezone numatyti septyni etapai. Trečiasis triatlono taurės etapas birželio 15-ąją vyks Varėnoje. Ketvirtajame etape liepos 20-ąją sportininkai varžysis Jonavoje, rugpjūčio 4 d. triatlonininkai jėgas išbandys Girdžiuose (ilgo nuotolio triatlonas), rugpjūčio 17-ąją – Veisiejų etapas, o triatlono taurės sezono finišas – Druskininkuose rugsėjo 7-ąją.