REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Balandžio 5 d. 19:04

Treneriams – ilgesnės atostogos, bet ne nauji nuostatai

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


33702

Šiandien miesto politikai svarstė didžiules audras paskutiniu metu kėlusį klausimą – dėl sporto mokyklų trenerių atostogų. Paaiškėjus, kad sporto treneriai nėra švietimo įstaigų darbuotojai, sekė ir, rodos, nepamatuota išvada, kad jie neturės tiek atostogų, kiek turi mokytojai. Tai sukėlė audringas diskusijas taryboje ir sporto bendruomenėje.

Politikai turėjo apsispręsti, ar leisti sportininkų ugdymo centrų, kurių savininkė yra Šiaulių miesto savivaldybė, vadovams nustatyti šiose įstaigose dirbantiems treneriams (trenerių prašymu) ilgesnės trukmės kasmetines atostogas, bet ne ilgesnes kaip 40 darbo dienų (jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę) arba 48 darbo dienos (jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę).

„Problema yra ne per trumpos, o galimai per ilgos atostogos. Remiantis Darbo kodekso 126 straipsnio 4 dalimi, įstaigų vadovai galėtų nustatyti neriboto ilgio atostogas, pvz., net 6 mėn. trukmės“, - dar prieš tarybos posėdį sakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

26 politikams balsavus „už“, treneriai galės gauti ilgesnes nei įprastai įstatymo numatytas atostogas.

Taip pat skaitykite: Pavadinimo keitimas trenerių darbui įtakos neturi, bet vis tiek „ne“

Šiaulių treneriai suglumę: jie - nebe pedagogai, o vaikai - į gatvę?

Ar pasikeis sporto mokyklų nuostatai?

Tarybos nariai šiandien turėjo balsuoti ir dėl sporto mokyklų „Atžalynas“, „Dubysa“ ir „Klevas, Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro, plaukimo mokyklos „Delfinas“ ir Šiaulių teniso mokyklos nuostatų pakeitimo.

Politikai turėjo apsispręsti, ar įpareigoti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorių parengti Šiaulių sporto mokyklų nuostatus ir teikti sprendimo projektą svarstyti artimiausiame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje bendrąja tvarka.

Direktoriaus parengtuose nuostatuose turėtų būti įrašyta, jog sporto mokyklos veiklos sritis – švietimas, pagrindinė švietimo veiklos rūšis – sportinis ir rekreacinis švietimas, kitos sporto mokykloms reikalingos švietimo ir ne švietimo veiklos rūšys, sporto mokykla vykdo formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo sportinio ugdymo programas, sportinę veiklą pagal plėtojamą sporto šaką.

Kodėl reikia grįžti atgal?

Dar prieš svarstant darbotvarkę, dėl šio klausimo pasisakyti norėjo treneris, Šiaulių miesto garbės pilietis Antanas Sireika.

„Norėčiau išsakyti savo nuomonę, kad kiekvienas turi daryti savo darbą. Švietimo įstaigos turi priklausyti švietimui ir juo rūpintis, sporto įstaigos turi priklausyti sportui ir tegul jos būna atskirai. Prieš metus jūs patys priėmėt įstatymą, kad tai būtų atskirta. Nesuprantu, kodėl reikia grįžti atgal, kodėl negalim būti gero pavyzdžio pradininkai kitiems? Jei viskas gerai vyksta, kam grįžti? Darykim tuos svarbius darbus, o ne grįžkim, kur jau padaryta“, - trumpai politikus ragino A. Sireika.

Pasisakyti panoro ir Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras vadovas Tolvydas Skalikas.

„Kaip vyriausias, ar seniausias direktorius esu mūsų direktorių įgaliotas atstovauti sporto įstaigas ir paprašyti, kad neskubėtumėt priimti skubotų sprendimų, kur galėtumėt pakenkti būtent mūsų tolimesniam darbui. Treneriai nori, kad būtų pastovumas, stabilumas ir jie galėtų planuoti savo darbus. Jei kiekvienais metais pradėsim keisti nuostatus, funkcijas, tai bus labai blogai. Juo labiau, kad atostogų problema išsisprendžia, pedagoginis darbo stažas išsisprendęs, nematau ką čia reikėtų keisti“, - sporto įstaigų vadovų nuomonę išsakė T. Skalikas.

Direktorius sakė, kad sportininkus ruošia nuo pačių mažiausių pasiekimų iki Olimpinių žaidynių, kur atstovaujamas miestas ir šalis, tad nereikėtų keisti nuostatų ir viską sugadinti.

Po ilgų diskusijų, ginčų ir asmeniškumų, 9 politikams balsavus "prieš", 5 "susilaikius", 12 balsavus "už", sprendimas parengti naujus nuostatus nepriimtas.

"Sprendimas nepriimtas, sporto bendruomenė gali atsipūsti", - po balsavimo replikavo Artūras Visockas, o salėje nuaidėjo likusių iki pat posėdžio pabaigos stebėtojų plojimai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA