Angle down Atgal

Trečiojo amžiaus universitetas pradeda naujus mokslo metus

Dvidešimtąjį jubiliejų minintis Šiaulių trečiojo amžiaus universitetas vėl sukvietė šimtus miesto senjorų. Į mokslo metų atidarymą susirinkę šios įstaigos studentai jau sunkiai tilpo „Sau­lės“ kon­cer­tų sa­lė­je, o į užsėmimus susirenka dar daugiau. Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto bendruomenę sveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Seimo nariai Rima Baškienė ir Stasys Tumėnas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Ju­bi­lie­ji­nėje Šiau­lių tre­čio­jo am­žiaus uni­ver­si­te­to (TAU) nau­jų moks­lo me­tų pra­džios šven­tėje sulaukta itin gausaus būrio studentų, miesto ir šalies valdžios atstovų. Renginyje apsilankė ir pir­ma­sis Šiaulių TAU rek­to­rius, Šiau­lių mies­to gar­bės pi­lie­tis, nusipelnęs Lietuvos gy­dy­to­jas Al­fon­sas Sta­kė­nas. 95-uosius metus jau einantį žinomą šiaulietį atlydėjo sūnus, dainų autorius Virgis Stakėnas.

Kaip prisiminė antroji TAU rektorė gy­dy­to­ja As­ta Dam­ku­vie­nė, veiklos pradžioje tebuvo du fakultetai, juos lankė apie 200 studentų. Dabar TAU veikia aštuoni fakultetai, juos lanko beveik 1000 studentų.

Anot dabartinio rektoriaus Algimanto Baublio, per tuos du dešimtmečius studentams skaityta apie 2000 paskaitų, vyko daug susitikimų su įdomiais žmonėmis, apkeliauta didelė dalis Lietuvos ir kai kurios Europos šalys.

Už darbą kuriant Šiaulių tre­čio­jo am­žiaus uni­ver­si­te­tą Algimantas Baublys dėkojo gydytojai Birutei Paplauskienei, inžinieriui Vaclovui Vingrui, medicinos mokslų daktarui Alfonsui Stakėnui, profesorei Genovaitei Kačiuškienei. Energijos ir entuziazmo TAU darbuotojams ir klausytojams linkėjo ir pirmasis universiteto rektorius A. Stakėnas.

Mokslo metų pradžios šventės dalyvius pasveikinęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas prie universiteto gyvavimo aktyviai prisidedantiems šiauliečiams įteikė savo padėkas. Jam talkino meno pavaduotojas Egidijus Elijošius.

„Jūs visi iki vieno esate patys tikriausi pavyzdžiai, tiek aplinkiniams, tiek man pačiam. Kiekvieną kartą būdamas jūsų gretose įgaunu energijos ir geros nuotaikos, su jumis jaučiuosi jaukiai, kaip namuose“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Meras taip pat perdavė švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkos raštus. Savivaldybės dovaną – skėtį, kuris turėtų saugoti ne tik nuo darganos, bet ir nuo negandų, Artūras Visockas įteikė vienai vyriausių studenčių Irenai Ramanauskienei. Ją ir universiteto rektorių Šiaulių savivaldybės vadovas pakvietė aptarti TAU perspektyvų prie pietų stalo.

Į susirinkusią TAU bendruomenę taip pat kreipėsi ir Seimo padėkas įteikė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir šiaulietis Seimo narys Stasys Tumėnas. Šiauliečiams perduoti ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio linkėjimai. Susirinkusiuosius pasveikino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite