Angle down Atgal

Trečiasis „Šv. Jurgio meno sezonas“ finišavo

Gegužės pabaigoje „Miesto dienų“ šventę Marijampolėje atidaręs dideliu gala koncertu trečiasis „Šv. Jurgio meno sezonas“ finišavo birželio 30 – ąją. Vienuolika koncertų: keli orkestrai ir chorai, skirtingų žanrų ansambliai, jau patyrę ir jauni solistai – ir tūkstančiai klausytojų įvairiose erdvėse. Tokia abstrakti statistika.

Jau tradiciškai baigiamajam susitikimui – premjera: šiais metais tai Jules Massenet (Žiulio Masne) misterija – oratorija „Eve“ („Ieva“). Premjera ne tik Marijampolėje, bet ir Lietuvoje. Nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Juozo Domarko, valstybinis choras „Vilnius“ ir Marijampolės Česlovo Sasnausko choras, solistai Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius ir Aurimas Raulinavičius.

Kaip sakė „Šv. Jurgio meno sezono“ sumanytojas ir organizatorius Edmundas Seilius bei jo bendramintė ir bendražygė Kristina Zmailaitė, ir pernai, ir šiemet baigiamiesiems koncertams kūriniai, nė karto neskambėję Lietuvoje, pasirinkti neatsitiktinai. Viena pagrindinių festivalio idėjų – kad jis nebūtų panašus į kitus, kurių Lietuvoje vyksta daug. „Daugeliu atvejų ir kiti mūsų koncertai yra tarsi premjeros: stengiamės, kad atvyktų retai Lietuvoje koncertuojantys ar visai nebuvę atlikėjai ir kolektyvai, kad pasirodytų naujai susikūrę įdomūs kolektyvai, skambėtų kuo įvairesnių žanrų kūriniai skirtingų poreikių turintiems klausytojams, – sakė iš Marijampolės kilęs ir gimtojo miesto labui dirbantis E. Seilius apie programos pasirinkimą. – Norime kuo plačiau atverti profesionalios klasikinės ir lengvosios muzikos duris. Sėkmingi pirmieji sezonai parodė, kad profesionali muzika domina publiką – klausytojų vis daugėja. O kad mūsų rengiami koncertai atneša naujų vėjų ne tik į regioną liudija ir tai, kad „Šv. Jurgio meno sezonas“ jau yra įtrauktas į EFFE (Europe for festivals, festivals for Europe) festivalių organizaciją“.

Visi „Šv. Jurgio meno sezono“ festivalio koncertai nemokami. Renginį remia Marijampolės savivaldybė, gausus būrys verslininkų bei kitų organizacijų, geranoriškai į kvietimą jame dalyvauti atsiliepia kolegos. Būsimo festivalio planai ir idėjos rengėjų galvose ima suktis labai iš anksto – o kitų metų renginys turėtų būti ypatingas dar ir todėl, kad Marijampolė taps Lietuvos kultūros sostine...

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite