Angle down Atgal

Trakuose vyko Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis

Spalio 6 dieną Trakuose surengtas Vilniaus regiono plėtros tarybos posėdis, kuriame dalyvavo savivaldybių vadovai bei atstovai, Ūkio ministerijos, UAB „Strategy Lab“ darbuotojai. Trakų rajonui atstovavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč.

Posėdyje pristatyti Ūkio ministerijos rengiamos Lietuvos ekonominių teritorijų specializacijos studijos rezultatai, palyginti Vilniaus regiono socio-ekonominiai rodikliai ir ekonominė specializacija, lyginant ją su nacionaliniu šalies kontekstu.

Per dešimtmetį Vilniaus apskrities gyventojų skaičius sumažėjo 23 tūkstančiais, o gyventojų padaugėjo tik Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybėse. Vilniaus apskrityje nedarbo lygis yra žemesnis už Lietuvos vidurkį, tačiau nacionalinį vidurkį viršija kelios Vilniaus regiono savivaldybės. Pagal bendras materialines investicijas Vilniaus apskritis lenkia Lietuvos vidurkį, be to, apskritis yra pirmaujanti Lietuvoje pagal darbuotojų darbo užmokesčio vidurkį.

Remiantis Lietuvos ekonominių teritorijų specializacijos studijoje pateiktu pasiūlymu, vietoje esamų šalies 10-ies apskričių Lietuva būtų suskirstyta tik į keturis regionus: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių. Kiekvienam iš keturių regionų numatyta ir konkreti specializacija, į kurią reikėtų orientuotis ieškant investuotojų. Vilniaus regionui numatyta plastiko ir popieriaus gamybos, elektros, šilumos ir vandens tiekimo, transporto ir logistikos, miškininkystės, finansų ir verslo paslaugų, programavimo, IT ir telekomunikacijų, kūrybinės, kultūros ir pramogų veiklos, vaistų ir farmacijos pramonės kryptys.

Posėdžio metu buvo apsvarstyti kiti Vilniaus regiono savivaldybių plėtros, investicijų, tarptautinio bendradarbiavimo klausimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite