Trakuose vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo jaunių ir jaunimo čempionatas

Trakuose vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo jaunių ir jaunimo čempionatas iš kurio šiauliečiams irkluotojai jauniai (1999-2003) parvežė nemažai medalių. Aukščiausios prabos- pirmos vietos ir daugiausiai iškovojo Atžalyno sporto mokyklos auklėtinė, baidarininkė Ieva Vaitiekūnaitė, net keturis. Vertingiausias iš jų tai baidare vienviete 200 metrų rungtis užtikrinusi šiaulietei dalyvavimą Europos čempionate Belgrade  Serbijoje birželio 22-25 dienomis.

Taip pat tikėtina, kad į Belgradą vyks tos pačios mokyklos kanojininkės Gabrielė Čerepokaitė ir Evelina Serafinitė. EČ  mergaitės rungtyniaus dviviete 500 ir 200 rungtyse ir 500m vienviete  Lietuvos jaunių čempionate laimėjusi Gabrielė. Gaila, tačiau mergaitės pralaimėjo 200 rungtį ir užėmusios antrąją ir trečiąją vietas „padovanojo“ ją visaginietei. Keturviečių varžybų rungčių Lietuvoje tikrai nėra gausu, todėl jos turi savo vertę. Šioje rungtyje 200 m distancijoje šeši šiauliečiai rezervavo net dvi prizines vietas: keturviete 1000 m nenugalimi buvo Rokas Tamašauskas, Vytas Povilaitis ir Lukas Serafinas irklavę kartu su panevėžiečiu Joriu Papingiu, treti Ernestas Bucius, Ignas Serafinas ir Povilas Ramonas irklavę kartu su elektrėniškiu Artūru Golovač. Šioje rungtyje 200 m atkarpoje mūsų keturvietė persigrupavusi Povilas Ramonas, Vytas Povilaitis,  Ernestas Bucius ir Ignas Serafinas, laimėjo antrąją vietą. Persigrupavimai buvo būtini, nes pagrindinė kova vyko dėl kanojininkų kelialapių į Europos čempionatą, sportininkai turėjo spėti pailsėti, deja, nepasisekė, nors iki pirmos vietos trūko tikrai nedaug: dviviete 1000 m ir 200 m  Rokas Tamašauskas su panevėžiečiu Joriu Papingiu liko antri, o Vytas Povilaitis ir Lukas Serafinas (prieš porą savaičių laimėję 1000 m rungtį Lietuvos taurės varžybose geresniu laiku, nei pirmą vietą visaginiečiai), liko tik treti. 200m distancijoje kanoja vienviete sužibėjo Rokas Tamašauskas užėmęs trečiąją vietą, tačiau kelialapiui į Europos čempionatą tinka tik pirma.

Šiaulių sporto gimnazijos baidarininkai taip pat parodė, kad yra stiprūs komandinėse valtyse laimėję beveik visas rungtis: baidare keturviete 500m Karolis Eidėjus, Osvaldas Mitkus, Justinas Petkus, Julius Petrauskas, taip pat dvivietėmis 200m Tomas Jurkevičius, Justinas Petkus ir 1000m Tomas Jurkevičius, Osvaldas Mitkus. 500 m distancijoje dviviete baidare Osvaldas Mitkus, Justinas Petkus liko antri. Dviviete 200 m Armandas Žumbys parodę vienodą laiką pasidalino su kita įgula dvi trečias vietas. Susikoncentravę komandinėms rungtims vienvietėmis valtimis baidarininkai prizinių vietų nepasiekė.

Pasižymėjo ir jaunimo atstovai keturviete baidare 500 m antrąją vietą iškovojo sporto gimnazijos sportininkas Emilis Buivydas kartu su komandos nariais iš kitų miestų. Atžalyno sporto mokyklos kanojininkė Neringa Norkutė nusileido Kaune besimokančiai šiaulietei Rūtai Dagytei ir liko antra.