Angle down Atgal

Trakų viešojoje bibliotekoje suskambo liaudies dainos

Trakų viešojoje bibliotekoje vyko etnografės Janinos Norkūnienės knygos „Vilniaus krašto vestuvių apeigos ir tradicijos“ pristatymas.

Turtinga J.Norkūnienės biografija. Ji – etnografė, etikos, muzikos ir etninės kultūros mokytoja, Vilniaus krašto etnografinio muziejaus Čekoniškių kaimo verbų ir buities seklyčios vedėja, knygos „Vilniaus verbos: gyvoji istorija“ autorė. J. Norkūnienė – mūsų kraštietė. Gimė Trakų rajone, Žėronių kaime. Baigė Rūdiškių vidurinę mokyklą, vėliau mokėsi Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje, įgijo chorvedžio specialybę, tęsė mokslus choro orkestre, taip pat baigė Klaipėdos valstybinę konservatoriją.

„Vilniaus krašto vestuvių apeigos ir tradicijos“ – originalus etninės kultūros kūrinys, pasakojantis apie Vilniaus krašto tradicijas, papročius bei apeigas. Eiliuotame pasakojime persipina 130 autentiškų nuotraukų, 53 liaudies dainų tekstai, mįslės ir patarlės, palyginimai bei priežodžiai, vietinis dialektas ir šnekta. Skaitytojai supažindinami su Joninių, piršlybų, mergvakario ir vestuvių apeigomis. Knyga – lenkų kalba, o įžanginis žodis parašytas prof. Liberto Klimkos.

Susitikimo metu viešnia prisiminė nueitą profesinį kelią, pasakojo apie mokytojavimą, apie aistrą dainavimui, liaudies kūrybai bei tradicijų reikšmę ir aktualumą. Supažindino dalyvius su tautosakos rinkimu, atskleidė, kaip gimė idėja parašyti knygą, išdavė ateities planus kūrybos sferoje ir užsiminė apie būsimus leidinius. Susirinkusiuosius žavėjo gyvas Janinos liaudies dainų atlikimas lietuvių, lenkų ir čekų kalbomis. Viešnia pabrėžė, jog liaudies dainų melodija ir intonacija perduodama iš lūpų į lūpas, nėra užrašytų natų. Susirinkusieji išreiškė norą, jog ši knyga būtų išleista ir lietuvių kalba.

Dėkojame etnografei J. Norkūnienei už įdomų susitikimą. Lauksime sugrįžtant su naujais kūriniais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite