Angle down Atgal

Trakų pusmaratonį laimėjo M. Eimontė ir R. Kančys

Septintąjį kartą vykusiame Trakų pusmaratonyje iš viso dalyvavo daugiau nei pustrečio tūkstančio bėgikų. Organizatoriai suskaičiavo, kad paraiškas užpildė daugiau nei 20 valstybių sportininkai ir bėgimo mėgėjai. Tokia plati renginio geografija tik patvirtina, kad istorinėje Lietuvos sostinėje vykstantis bėgimas kaskart vis populiarėja, tačiau jei pastaruosius ketverius metus greičiausiai pusmaratonio nuotolį įveikdavo bėgikai iš užsienio, tai šį kartą pergales ilgiausiame nuotolyje šventė mūsų šalies atstovai.

2014, 2016, 2017 ir 2018 metais vyrų įskaitoje greičiausias buvo Baltarusijos Mogiliovo miesto bėgikas Jurijus Kapcerovas, Trakų pusmaratonio rekordininku yra 2015 metais nugalėjęs kitas baltarusis Genadijus Verchavodkinas. Abu jie ir šiemet buvo prie starto linijos, tačiau pergalę Trakuose šventė Remigijus Kančys. Kaunietis nuotolį įveikė per 1 val. 7 min. 59,1 sek.

„Žinojau, kad varžovai tikrai pajėgūs, o man pačiam šios varžybos turėjo būti gera treniruotė, bet po pirmo rato mačiau, kad galiu bėgti greičiau. Antro rato įkalnėje padidinau tempą ir atitrūkau nuo varžovo. Labai geras oras, labai smagi trasa, o nuoširdžiausiai padėkoti noriu lyderį lydėjusiam dviratininkui, kuris ir lėtesnius varžovus perspėdavo, kad aš atbėgu, ir savo motyvaciniais žodžiais labai padėjo nemažinti tempo“, - po finišo kalbėjo pirmą sykį pusmaratonį Trakuose laimėjęs kaunietis.

J. Kapcerovas finišavo po 1 val. 9 min. 43,9 sek., G. Verchavodkinui atiteko trečioji vieta (1 val. 12 min. 38,5 sek.), o į pirmą šešetuką dar pateko Jevgenijus Galuška, Lukas Gaigalas ir Tomas Gudas.

Moterų įskaitoje nuo pat bėgimo pradžios varžoves už nugaros paliko Milda Eimontė. Sugaišusi 1 val. 18 min. 53,1 sek. ji užtikrintai laimėjo bėgimą.

„Šį sezoną man ne viskas sekasi, nepavyko įvykdyti planuoto normatyvo maratono bėgime, todėl džiaugiuosi pergale. Tikėjausi gal kiek geresnio rezultato, tačiau Trakų pusmaratonio trasa tikrai nėra lengva. Sezono planai nesikeičia - sieksiu parodyti gerą maratono rezultatą ir iškovoti kelialapį į 2020 metų žaidynes Tokijuje“, - sakė nugalėtoja.

Moterų grupėje sidabro medalį pelnė Loreta Kančytė, trečiąją vietą užėmė Eurelija Venskaitytė.

Iš viso pusės maratono distanciją įveikė 396 bėgikai.

E. Venskaitytė gina „Neko Runners“ komandos garbę. Būtent šios komandos atstovai laimėjo 1000 eurų vertės dovanų čekį „Brooks“ bėgimo bateliams įsigyti. Vertingus taškus šiai komandai pelnė sportininkai, greitai bėgę 10,5 km nuotolį. Šioje distancijoje nugalėjo Lukas Tarasevičius (36.24,3), o kitas dvi vietas ant garbės pakylos užėmė „Neko Runners“ nariai Dalius Pavliukovičius ir Romas Bazelis. Moterų grupės prizininkių trejetą sudarė Loreta Petkevičienė (41.07,2), Lina Batulevičiūtė ir Gitana Akmanavičiūtė.

Beje, 10,5 km distancijoje bėgo ir 2018 metais pusmaratonį Trakuose laimėjusi Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė. Mama po kelių mėnesių tapsianti tituluota stajerė prisipažino, kad kol sveikata leidžia, su malonumu bėgioja ir net dalyvauja varžybose.

„Visą laiką šalia dviračiu važiavo mano vyras Ričardas, tad buvo visai smagu bėgti. Norėjosi pajausti tą tūkstančio bėgikų sukeliamą varžybų emociją, todėl bėgau savo malonumui. Anksti spėlioti, tačiau tikiuosi, kad iki Tokijo olimpinių žaidynių jau būsiu po motinystės atostogų pasiekusi tinkamą sportinę formą ir galėsiu vykti į Japoniją“, - žadėjo sportininkė, kuri turi planų iki gimdymo mėgėjišku tempu įveikti dar kelių masinių bėgimo renginių distancijas.

Beje, moterų grupėje Vaida užėmė septintąją vietą.

Paskutinė Trakų pusmaratonio rungtis - 5 km bėgimas. Čia dėl prizų kovojo dar pusė tūkstančio sportininkų. Greičiausiai nuotolį įveikė Egidijus Adomkaitis (16.43). Jis 22 sekundėmis aplenkė Modestą Dirsę, kuriam vis nepavyksta laimėti varžybų Trakuose. Pernai Modestas buvo antras pusmaratonio distancijoje, 2016 metais finišavo antras 5 km bėgime, o 2015 metais liko ketvirtas 10,5 km nuotolyje. Šiemet trečiąją vietą užėmė Titas Puronas.

Moterų įskaitoje greičiausia buvo pusmaratonį laimėjusios M. Eimontės sesė dvynė Monika Bytautienė (18.22,1 min).

Varžybų organizatorius, asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka pažadėjo, kad kitais metais bėgime galima laukti įvairių naujovių. Galima neabejoti, kad ir 2020 metų gegužės pradžioje Trakuose bėgimo mėgėjai vėl padės surengti nepakartojamą sporto šventę.
ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite