Trakų pusmaratonį laimėjo baltarusis J. Kapcerovas ir D. Lobačevskė

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Sekmadienį vykusio Trakų pusmaratonio nugalėtojais tapo baltarusis Jurijus Kapcerovas ir lietuvė Diana Lobačevskė.

Pagrindinėje Trakų pusmaratonio distancijoje - 21 km 97 m - varžėsi virš 400 dalyvių. Vyrų grupėje pirmąsias tris vietas užėmė Baltarusijos bėgikai. Bėgimo nugalėtoju tapęs J. Kapcerovas nuotolį įveikė per 1 val. 10 min. 17 sek. Jis šiose varžybose triumfavo jau trečiąjį kartą - pagrindinės Trakų pusmaratonio rungties laimėtoju baltarusis tapo 2014 ir 2016 metais.

Antras finišavo Igoris Teteriukovas (1:10.25), o trečiąją - Genadijus Verchavodkinas (1:10.31).

Pernai Trakų pusmaratonyje debiutavusi ir pirmąją vietą užėmusi D. Lobačevskė šiemet distanciją įveikė per 1 valandą 18 min. 17 sek. Antra finišavo Vaida Žūsinaitė (1:22.38), trečia - baltarusė Olga Kaminskaja (1:24.04).

10,5 km bėgimo rungtyje prie starto linijos stojo daugiau nei 600 dalyvių. Pergalė atiteko Mindaugui Viršilui (33.45) ir Kamilei Vaidžiulytei (40.57).

5 km nuotolyje savo jėgas išbandė beveik 600 bėgikų. Pirmąją vietą trečius metus iš eilės užėmė Justinas Beržanskis (16.35), o tarp moterų greičiausia buvo Iveta Petraitytė (22.29).

Iš viso renginyje dalyvavo beveik 3000 bėgimo mėgėjų ir profesionalų. Jie savo jėgas išmėgino 21 km 97 m, 10,5 km ir 5 km distancijose, šiaurietiškojo ėjimo varžybose, 1 km komandiniame bei vaikų bėgimuose.

Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad šiais metais varžybose dalyvavo rekordinis vaikų skaičius. Pasak asociacijos „Sporto renginiai“ vadovo Evaldo Martinkos, penktajame Trakų pusmaratonyje buvo sulaukta bene trečdaliu daugiau jaunųjų sportininkų.

„Vienas iš renginio tikslų yra parodyti, kad judėjimas teikia malonumą, gerų emocijų, puoselėja bendruomeniškumą. Pastebime gražią tradiciją, kai į varžybas Trakuose dalyvauti atvykę tėtis ar mama, savo pavyzdžiu užkrečia ir vaikus. Kitais metais į renginį jau registruojasi visa šeima, o nemažai vaikų susidomi bėgimu ar kitu sportu, pradeda lankyti užsiėmimus. Jaučiamės prisidedantys prie aktyvios ir sąmoningos jaunosios kartos ugdymo“, - kalbėjo E. Martinka.

Trakų pusmaratonio dalyviai bėgdami galėjo mėgautis įspūdingu kraštovaizdžiu, kadangi didžioji trasos dalis buvo nusidriekusi palei ežerą su nuostabaus grožio Trakų pilies peizažu fone. Trakų pusmaratonio trasa yra viena iš nedaugelio Lietuvoje sertifikuotų bėgimo trasų, todėl ji puikiai tinka siekti rekordų ar gerinti asmeninius rezultatus. Pasak organizatorių, bėgimo tradicijas senojoje Lietuvos sostinėje atgaivinęs tarptautinis Trakų pusmaratonis vyks ir kitąmet - bėgimo profesionalai ir mėgėjai Trakuose bus laukiami 2018 metų gegužės 13 dieną.