Angle down Atgal

Tragiškos avarijos prie Marijampolės byla bus nagrinėjama Kaune

Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmuose praėjusią savaitę pradėta nagrinėti trijų vienos šeimos narių žūtimi pasibaigusios avarijos, įvykusios šių metų sausio 1-ąją, t. y. Naujųjų metų naktį, baudžiamoji byla. Joje Marijampolės priemiestyje esančiame Skaisčiūnų kaime gyvenantis Alvaras Lankelaitis (g. 1990 m.) kaltinamas tuo, kad vairuodamas lengvąjį automobilį pažeidė Kelių eismo taisykles ir dėl to įvyko eismo įvykis, kuriame trys žmonės žuvo, vienas buvo sunkiai sužalotas, o dar vienas patyrė nesunkias traumas. Be to, A. Lankelaitis kaltinamas ir tuo, kad be pagalbos paliko sužalotus žmones, kurių gyvybei grėsė pavojus.

„Suvalkietyje“ esame rašę, kad jau pirmomis valandomis po kraupios avarijos buvo nustatyta, jog jos kaltininkas vairavo automobilį „Audi A4“ vidutiniškai girtas (1,71 prom.). Jis Marijampolės priemiestyje esančioje Šermukšnių gatvėje nesuvaldė automobilio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir rėžėsi į automobilį „Volkswagen Golf“, kuriuo į namus Kalvarijos savivaldybės Raudeniškių kaime vyko šio kaimo daugiabutyje gyvenusi pora su dviem sūnumis. Kartu važiavo ir vyresniojo sūnaus draugė Sandra.

Avarijoje labai stiprų smūgį į kairią pusę gavęs „Volkswagen Golf“ buvo taip sulankstytas, kad be specialios ugniagesių gelbėtojų įrangos iš jo nebuvo galima išimti nei sunkiai sužeistų keleivių, nei žuvusio vairuotojo Ramūno Eidukonio (g. 1978 m.), nei gyvybės ženklų jau nerodžiusios jo moters Viktorijos Zubovos (g. 1980 m.) kūnų. Greitosios pagalbos medikams ugniagesiai gelbėtojai perdavė ypač sunkiai sužeistus poros sūnus Lauryną (g. 2002 m.) ir Eimantą (g. 2007 m.), taip pat traumų patyrusią bendraamžę Lauryno draugę Sandrą. Deja, netrukus paaiškėjo, kad Sangrūdos gimnazijos mokinio Lauryno gyvybė irgi užgeso.

Eismo nelaimę sukėlęs tuo metu Marijampolėje įsikūrusiame Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione tarnavęs profesinės karo tarnybos vyresnysis eilinis A. Lankelaitis sunkių traumų nepatyrė ir iškart po avarijos išlipęs iš automobilio pabėgo iš nelaimės vietos. Visgi netrukus po avarijos ta gatve važiavusių Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų jis buvo sulaikytas laukuose.

Tiriant avarijos aplinkybes paaiškėjo, kad kaltininkas važiavo ne mažesniu kaip 101 km per valandą greičiu ir būdamas neblaivus kelio vingyje tiesiog nesuvaldė automobilio.

Pradėjus nagrinėti baudžiamąją bylą, nukentėjusiąja pripažintos žuvusio Lauryno Eidukonio draugės gynėjas vilnietis advokatas Arturas Kalytis teismui pateikė motyvuotą prašymą perkvalifikuoti kaltinamojo veiksmus ir jį teisti už trijų žmonių nužudymą, už vieno žmogaus – žuvusios poros sūnaus – sveikatos sunkų sutrikdymą ir jo draugės sveikatos nesunkų sutrikdymą.

Bylą nagrinėjęs Marijampolės apylinkės teismo teisėjas Laimondas Noreika šiuo klausimu paskelbė nutartį, kad teismas, atsižvelgdamas į dalykinio teismingumo taisykles, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo kasacinę praktiką, privalo ir nusprendė perduoti bylą pagal teismingumą nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Teismas, prieš pradėdamas nagrinėti bylą, be to, paskelbė draudimo grupės „Gjensidige“ atsiliepimą į teismui pateiktus byloje nukentėjusiais pripažintų žuvusiųjų artimųjų, taip pat nukentėjusios Sandros S. civilinius ieškinius. Bendra jų suma siekia 583340 Eur (nuo 25 tūkst. iki 150 tūkst. Eur). Draudimo grupė „Gjensidige“ prašė nukentėjusiųjų civilinius ieškinius atmesti ir nurodė, kad žuvusiųjų artimiesiems neturtinei žalai atlyginti draudimo grupė jau pervedė po 16500 Eur, o Sandrai S. – 6600 Eur. Be to, žuvusiųjų artimiesiems jau atlygintos laidotuvių išlaidos. Avarijos sukėlimu kaltinamas A. Lankelaitis žuvusiųjų artimiesiems irgi jau pasistengė atlyginti bent dalį patirtos žalos, todėl, kaip teigiama draudimo grupės „Gjensidige“ atsiliepime, būtina išreikalauti duomenų, kokią žalą teisiamasis jau atlygino.

Kada šią bylą pradės iš naujo nagrinėti Kauno apygardos teismas, kol kas nenustatyta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite