Angle down Atgal

Tragedija Liverpulyje: neblaivi lietuvė mirtinai prispaudė kūdikį

Praėjusiais metais Liverpulį (Anglija) sukrėtė baisi tragedija – keturių mėnesių kūdikis mirė, kai mergytę prispaudė smarkiai apgirtusi motina. Neseniai pradėtas teismo procesas atvėrė senas žaizdas.

Tarnybos į įvykio vietą buvo iškviestos po to, kai kiti namo gyventojai ant sofos aptiko kūdikio kūnelį. Nepaisant paramedikų pastangų, į vaikų ligoninę išvežtos mergytės atgaivinti nepavyko.

Mija Krupaitytė mirė 2018-ųjų spalį. Praėjusį mėnesį pradėtas bylos nagrinėjimas, kuriame dalyvavo mirusios mergytės tėvai – Audrius Krupaitis ir Milda Stučinskaitė-Krupaitienė, kuriuos reprezentavo vertėjas.

Teisme pristatyti toksikologinio tyrimo rezultatai atskleidė, jog mamos kraujyje alkoholio koncentracija keturis kartus viršijo leistiną vairuotojams normą tuo metu, kai buvo rastas negyvo vaiko kūnelis. Moteris buvo tiek apgirtusi, kad galimai prarado sąmonę.

Vaiko tėvas, rastas miegantis fotelyje, taip pat buvo smarkiai apgirtęs. Toksikologinis tyrimas parodė ir tai, jog abu tėvai prieš incidentą rūkė žolės. Teismo pareigūnė Lisa McElvogue sakė, kad kiti mano gyventojai nuėjo į kebabinę nusipirkti picos. Kai jie po 45 minučių grįžo atgal, rado Mildą užgulusią kūdikį ant sofos. Mergytės kūnelis nerodė gyvybės ženklų. Tėvas tuo metu miegojo ant fotelio.

Nuomininkas pažadino tėvus ir pradėjo gaivinti kūdikį. Tuo tarpu mergytės mama išbėgo į gatvę melsdama pagalbos iš kaimynų. Prieš atvykstant policijai ir paramedikams, dalis kaimynų taip pat bandė atgaivinti kūdikį, kartu ir su dviem sveikatos biuro darbuotojais, kurie netoliese lankė namus.

Nelaimės vietą pasiekę greitosios medicinos pagalbos darbuotojai tęsė kūdikio gaivinimą, o mergytė buvo išvežta į vaikų ligoninę, kur mažiau nei po valandos nuo tarnybų iškvietimo Mija buvo paskelbta mirusia.

Anot liudininkų, gamykloje dirbantis mergytės tėvas Audrius pasakė, kad tai – jo kaltė: „Aš užmigau, o kai atsibudau, ji buvo ant grindų.“

Tuo tarpu mama Milda sakė, jog tai ji prispaudė kūdikį.

Abu tėvai pripažino savo kaltę ir bendradarbiavo su tyrėjais. Iš pradžių policija suėmė abu 32-ejų metų amžiaus tėvus, įtariant juos vaiko nužudymu. Jie vėliau buvo paleisti.

Teismo mediko teigimu, nors ir negalima atmesti galimybės, kad vaikas mirė staigia kūdikių mirtimi, kur kas labiau tikėtina, kad mirtį lėmė tai, jog mergytę prispaudė kartu ant sofos gulėjusi mama. Vis dėlto, kadangi kūdikio mirties priežastis nėra neginčyjama, teismas paskelbė, jog Mijos mirtis buvo netyčinė.

Po mergytės mirties priešais namo, kuriame mirė kūdikis, duris gedintys kaimynai pastatė mažytę šventyklėlę, kurią žymi gėlės, laiškai, žaislai ir žvakelės. Viena kaimynė televizijai pasakojo, jog desperatiškai bandė išgelbėti keturių mėnesių kūdikio gyvybę. „Aš nubėgau į namą, ir tėtis laikė kūdikį savo rankose. Aš ją iš jo paėmiau ir pradėjau gaivinti. Ji nereagavo, jos akutės buvo užmerktos.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite