Angle down Atgal

Tradiciniame ralyje „Aplink Lietuvą 2020“ – du marijampoliečių ekipažai

Šių metų ralyje „Aplink Lietuvą 2020“ , kuris  buvo jau 29-asis,  dalyvavo 54 ekipažai, tarp jų du marijampoliečių: Dariaus ir Beno Venckų bei Audriaus Masiulionio ir Aivaro Stalgaičio. Ralio1068 km trasa, su 24 greičio ruožais, driekėsi per daugelį Lietuvos miestų, o finišas – Vilniuje. Ralyje dalyvavo sportininkai profesionalai ir mėgėjai, automobilių sporto veteranai ir kitų įskaitų dalyviai, kuriems ralis „Aplink Lietuvą“  yra puiki galimybė išbandyti jėgas.

Nors raliai „Aplink Lietuvą“ – nemenkas išbandymas bet kokiam ekipažui, tačiau marijampoliečiai jau ne pirmi metai garsina Marijampolę šiame ne tik greičio ar sėkmės, bet ir ištvermės  reikalaujančiame maratone.

Ralyje „Aplink Lietuvą 2020“ dalyvavęs tėčio ir sūnaus, Dariaus ir Beno Venckų, ekipažas, bendroje įskaitoje užėmė 7 vietą ir iškovojo pirmąją vietą „SGC-2“ klasėje. Pergalę tarp šios klasės lenktynininkų „BEDA autotransoportas“ ekipos atstovai, vairavę mažą, tačiau slalomo varžyboms puikiai tinkantį „Renault Clio“,  iškovoja jau antri metai iš eilės. Kitas marijampoliečių ekipažas, Audrius Masiulionis ir Aivaras Stalgaitis, varžėsi „Laisvoje“ klasėje. Ištikusi nesėkmė (automobilio gedimas) jau antrame greičio ruože atėmė galimybę kovoti dėl prizinės vietos, bet ekipažas tęsė kovą ir antrą bei trečią dieną rodė puikius rezultatus.

„Aplink Lietuvą 2020“ ekipažai varžėsi daugeliui gerai pažįstamame Kačerginės „Nemuno žiede“, kurio trasomis driekėsi net keturios rungtys, lenktyniavo Kėdainių, Jonavos, Alytaus, Druskininkų, Kazlų Rūdos, Gargždų, Naujosios Akmenės, Žagarės, Pakruojo bei kitų miestų gatvėse, prie pat Latvijos pasienio žvyro trasomis besidriekiančiame greičio ruože ir Marijampolės kroso trasoje. Finišavo sportininkai lenktynių pabaigtuvių vietoje – S. Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros, kur buvo įteikti apdovanojimai, o nugalėtojų ekipažui ir pagrindinis varžybų trofėjus – Prezidento Gitano Nausėdos taurė, kurią aukštyn kėlė greičiausiai 1068 km distanciją ir visus specialiuosius ruožus įveikęs kauniečių Pauliaus Vasiliūno ir Ramūno Giliaus ekipažas.

Raliai „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje. Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai varžėsi dėl Prezidento Antano Smetonos taurės, organizuotas1931 m. Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) jį laiko oficialia organizuoto automobilių sporto mūsų šalyje pradžia. Per prabėgusius bemaž devynis dešimtmečius keitėsi lenktynininkų kartos, keitėsi automobiliai, nesikeitė tik šio ralio rengėjas – Lietuvos automobilių klubas (LAK). Šio ralio dalyviai kasmet tradiciškai varžosi dėl garbingiausiojo kiekvieno sportininko kolekcijoje apdovanojimo – šalies Prezidento taurės, atskirų etapų nugalėtojai – dėl Merų taurių ir kitų apdovanojimų.

Nuotraukos - fotografo Algimanto Brazaičio ir iš asmeninių archyvų

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite