Tradicinėje etnokultūros stovykloje – itin gausu stovyklautojų ir įdomių veiklų

Šiauliai
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šią savaitę Bubių seniūnijoje Čeprečiškių kaime vyksta tradicinė tautodailininkų, vaikų ir jaunimo etnokultūros stovykla "Koks kraštas, toks ir raštas“. Šį kartą stovykla vyksta ne tradicinėje Paežerių dvaro (Raudėnų seniūnijoje) erdvėje, o vaizdingoje vietoje netoli Geluvos ežero. Projekto „ Tautodailininkų, vaikų ir jaunimo etnokultūros stovykla „Koks kraštas, toks ir raštas“ vadovė Birutė Poškienė pasakojo, kad stovykla turėjo pakeisti ilgametę dislokacijos vietą dėl sugriežtintų sąlygų dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos.

„Buvome pripratę, šaknis įleidę į Paežerių dvarą ir atvažiavę vaikai lyg tai skersai žiūrėjo į naują stovyklos aplinką, bet čia mes turime daugiau erdvės, turime geresnes gyvenimo sąlygas“, – stovykloje sutikta samprotavo buvusi ilgametė stovyklos dalyvė, o dabar savanorė Karolina Lubytė.

Stovyklos vadovė Loreta Lideikienė pažymėjo, jog šiemet stovykloje puikiai laiką leidžia 76 stovyklautojai iš Kuršėnų liaudiškų šokių studijos „Diemedėlis“, Raudėnų folkloro ansamblio "Gerviki".  Kartu stovyklauja ir Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos liaudiškų šokių studijos šokėjai. Stovykloje sudaryta kiekvienos dienos programa, vyksta užsiėmimai su tautodailininkais, vaikai mokinasi liaudiškų šokių ir žaidimų šokių studijoje, dainuoja, dalyvauja edukacinėse išvykose, žygiuose po Kurtuvėnų kraštą ir aplink Geluvos ežerą.

„Šiais metais mes esame laimingi, kad mus parėmė Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių rajono savivaldybė, rėmėjai, vaikų tėveliai, o taip pat noriu padėkoti stovyklaviečių šeimininkams, kurie mus priemė“, – kalbėjo Birutė Poškienė.

Su vaikais dirba ir užsiėmimus veda keramikė Aistė Jakelaitytė, vilnos vėlėja Marytė Janulienė, karpinių meistrė Alma Stugienė, žemaitiškų rangių kūrėja Karolina Lubytė, juostų pynėja Sigita Damanskienė, mezgėja Birutė Poškienė. Stovyklautojai vakarais ruošia programas su kuriomis bus pasirodyta Romansų vakare Paežeriuose ir XX - joje Amatų šventėje Dirvonėnuose.

Projekto vadovė Birutė Poškienė pasidžiaugė bendradarbiavimu su Šiaulių rajono visuomeniniu sveikatos centru, kurie, atvykę į stovyklą,  surengė pirmosios pagalbos mokymus, supažindino, kaip elgtis esant pandemjai.

Susitikti su stovyklautojais, dalyvauti tautodailininkų vedamuose užsiėmimuose atvyko Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius ir Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus.

„Ne pirmi metai šioje stovykloje lankausi ir labai malonu, kad Šiaulių rajono savivaldybė prisideda prie stovyklos organizavimo. Reikia pasidžiaugti organizatorių išradingumu ir racionalumu organizuojant vaikams tiek įvairių veiklų. Buvau sužavėtas, kaip noriai vaikai įsitraukia į veiklas, kaip nuoširdžiai mokosi tautodailės darbų“, – sakė mero pavaduotojas Česlovas Greičius ir pridūrė, jog veikla puiki, turininga, todėl ir stovyklos dalyvių atsiliepimai itin geri.

Zigmas Ripinskis

Autoriaus ir organizatorių nuotraukos