Angle down Atgal

Tradicinė seniūnijos šventė – „Bitkopis 2017“ (FOTO)

Pasivaišinti paskutinio medunešio medučiu, balčiausiu sūreliu, minkščiausia duonele visus seniūnijos gyventojus ir svečius, rugpjūčio 12 dieną, kvietė Stoniškių seniūnijos seniūno pavaduotojas Gintautas Stančaitis.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias Pagėgių naujienas!

Tradicinė seniūnijos šventė „Bitkopis 2017“ prasidėjo anksti ryte šventiniu bėgimu nuo Santaros paminklo, vėliau vyko moterų ir vyrų parko tinklinio bei krepšinio varžybos.

Antrą kartą šventės metu yra organizuojamos dviračių varžybos, kuriuose labai aktyviai varžosi įvairaus amžiaus dalyviai. Šiemet jauniausias dalyvis neturėjo net 3 metukų, o vyriausia dalyvė- 78 metų močiutė.

Vaikai ir tėveliai linksmai ir prasmingai leido laiką kartu su ,,Linksmuoju lagaminu“.

Šventės atidarymo pradžią, skambant ,,Bitininkų maršui“, skelbė garbinga eisena, vedama mažųjų bitučių. Eisenoje dalyvavo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Pagėgių Švento kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas, svečių delegacijos iš Ilavos(Lenkija) ir Kose (Estija) savivaldybių, Valstybinės sienos apsaugos Plaškių užkardos pareigūnai, Stoniškių seniūnijos, mokyklos, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Daug gražių tradiciniais renginiais tapusių švenčių turi stoniškiečiai -viena jų vaikų ir jaunimo dailės pleneras ,,Bitutės šokis“. Šiemet jis buvo organizuotas septintą kartą, Liucijos ir Algaudo Bungardų sodyboje. 25 kūribingi vaikai tapė paveikslus, kurių paroda vyko šventės metu, patys įspūdingiausi paveikslai buvo padavanoti garbingiems svečiams ir rėmėjams.

Stoniškių seniūnijoje ne tik bitės daug medaus atešė, bet ir gandrai gausiai suko ratus virš jaunų šeimų ir padovajojo net 10 gražuolių bitelių ir 11 bitinėlių.

Šiomis dienomis ir bitės ir bitininkai liejo prakaitą, nuo sunešto medaus lūžta koriai, medaus - nors vežimu vežk. Seniūnijoje bitininkyste užsiima net 24 šeimos. Kaip ir kasmet buvo skirtas apdovanojimas pačiam šauniausiam bitininkui ir jis atiteko Astrai ir Alvydui Jokubauskams iš Plaškių kaimo.

Šventę papuošė nuostabaus balso savininkės Reginos Pilkionienės atliekamos dainos, gražiomis dainomis džiugino Kamilė Jankevičiūte ir Augustė Antanaitytė, šokį ,,Mūsų dienos kaip šventė“ pristatė jungtinis Stoniškių pagrindinės mokyklos ir kaimo bendruomenės kolektyvas. Lydima vairuotojų klubo ,,Seni kibirai“ vyrų į sceną kopė korespondentė iš laikraščio ,,Nesenstančios naujienos“ iš klausimų skyrelio ,,Ar bitė uodegon įgėlė?“.

Šventės metu veikė vietos produktų gamintojų, amatininkų mugė, visus gardžiu šiupiniu vaišino Valstybės sienos Plaškių užkardos komanda.

Vakarinė šventės dalis –tai du gyvo garso ir muzikos koncertai: nuostabius romansus atliekanti grupė „Muzikinis vizitas“ ir grupė ,,Gazas“.

Dėkojame Pagėgių savivaldybės administracijai už fejerverkų lėtų.

Tradicinei ,,Bitkopio“ šventei surengti Stoniškių bendruomenė teikė projektą Žemės ūkio ministerijai 2017 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti. Paraiška įvertinta teigiamai. Dėkojame Žemės ūkio ministerijai, remiančiai bendruomenių iniciatyvas.

Pagėgių savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite