Angle down Atgal

Tradicinė Joninių šventė Šiūlėnuose

Šeštadienio pavakare Šiūlėniškiai rinkosi į vieną didžiausių kalendorinių švenčių – Joninių, dar vadinamos Rasų, Kupolių vardu. Jos švenčiamos kiekvienais metais, bet laikas keičia papročius, nors jaunimas dar domisi šia nuotaikinga ir šiek tiek paslaptinga švente.

Į IKSC Šiūlėnų senųjų amatų poskyrio kiemelyje organizuojamą šventę susirinko ypač didelis būrys kaimo gyventojų ir svečių. Oras pasitaikė permainingas, todėl bijodami liūties, persikėlėme į papuoštą poskyrio salę, dalyvių nuotaika buvo džiugi, todėl manome, kad ir šventė pavyko.

„Renkuosi į vainiką dėti paparčius, nes tokios tradicijos, taip pat dedu įvairių lauko žolynų, gėlių, kurios dabar žydi. Visada vainiką reikia pinti su geromis mintimis, turėti palinkėjimą sau. Jei norime stiprybės, reikia ąžuolo šakelių įpinti. Jei vainiką kitam pinam, galim ir gražų palinkėjimą į jį sudėti“, – kaip pasidaryti svajingą Joninių vainiką pasakojo vainikų pynėja Melanija.

Joninių išvakarėse kaimo žmonės ėjo rinkti žolių, nes tikima, kad surinkti žolynai tinka vaistams, atneša laimę ir sveikatą. Kad nepamirštų, kaip žolelės vadinasi, bibliotekininkė Vanda Lazareva patikrino dalyvių žinias ir už teisingus atsakymus buvo išradingai apdovanoti.

Šventės dalyvius pasveikino ir priminė Joninių papročius ir tradicijas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narė Marijona Lukaševičienė.

Nuotaikingus eilėraščius apie Joninių šventę skaitė Gabija Miliauskaitė.

Buvo sukrautas ir uždegtas didelis laužas. Ugnis, ypač Joninių, stebuklinga – ji ne tik apvalo dvasiškai, bet ir suteikia jėgų, gydo, galbūt pagausina javų derlių.

Vyko stebuklinga Joninių loterija, kurioje visi bilietai buvo laimingi.

Svarbiausias šventės momentas – paparčio žiedo ieškojimas. Sakoma, kad paparčio žiedas pražysta trumpą akimirką. Jis pasirodo tik geriems žmonėms ir tik kartą gyvenime. Šį kartą pasisekė Patricijai.

Na o visus linksmino, kvietė šokiui ir skambias dainas dainavo Petras Bernatavičius.

Buvo apdovanotos padėkomis ir suvenyrais vainikų pynėjos Melanija, Ilona ir Vanda.

Už gražiai sukrautą Joninių laužą suvenyrą įteikėme Vytautui ir Aldonai.

Už ąžuolo šakeles vainikų pynimui, nuoširdžiai dėkojame Šiūlėnų seniūnaitijos seniūnaičiui Gintui Čepuliui.

Po didelės ir gražios šventės prasidės dideli darbai, juk po šv. Jono lankos pakvimpa šienu…

Namo skirstėmės su gera nuotaika ir maloniais prisiminimais apie šventę. Šventė subūrė skirtingų kartų atstovus, nuo vaikų iki senjorų.

Šiūlėnų kaimo bendruomenės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite