Laisvalaikis2017 m. Birželio 26 d. 16:43

Torunėje iškovoti aukso medaliai

7846

Torunėje, Lenkijos Respublikoje, vyko Tarptautinės stipriausio ugniagesio („Firefighter Combat Challenge“) varžybos. Jose startavo ir 15 dalyvių iš Lietuvos valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Bemaž pusei atstovų iš Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento tai buvo pirmosios varžybos užsienyje. Dalyviai startavo asmeninėse, porinėse (tandemų) bei komandinėse (estafetės) rungtyse. Lietuviai iškovojo tris antrąsias ir vieną pirmąją vietą.

Pirmąją vietą ir tris aukso medalius geriausios komandos kategorijoje iškovojo klaipėdietis Jurgis Rumiancevas (1 min. 27.12 s), alytiškis Andrius Vitkevičius (1 min. 28.62 s) ir vilnietis Mindaugas Valaitis (1 min. 33.20 s). Jų trijų asmeninių rungčių rezultatų suma ir nulėmė pergalę. Antrąją vietą užėmė Lenkijos Varšuvos komanda, trečiąją – Slovėnijos ugniagesių komanda.

Porinėse tandemų varžybose iškovoję sidabro medalius dar kartą ant pakylos lipo M. Valaitis ir J. Rumiancevas (1 min. 16.24 s). Mišrių tandemų porų (dalyvauja vyras ir moteris) įskaitoje M. Valaitis ir vilnietė Irmantė Baranauskaitė taip pat užėmė antrąją vietą (1 min. 39.07 s). Nedaug iki medalių trūko ir šiauliečiams Sauliui Norušaičiui ir Rolandui Ordai, kurie tandemų vyresnių nei 40 metų amžiaus grupėje liko ketvirti. Beje, R. Orda parsivežė iškovotą sidabro medalį asmeninėje įskaitoje vyresnių nei 45 metų amžiaus grupėje.

Estafetės rungtyje, kurioje kovojo net trys Lietuvos rinktinės, geriausiai sekėsi M. Valaičio, J. Rumiancevo, Andriaus Ašmonto, A. Vitkevičiaus ir Gintauto Samauskio komandai. Ši rinktinė po atrankos pateko tarp 16 geriausių čempionato rinktinių ir tik ketvirtfinalyje nežymia persvara nusileido Slovėnijos rinktinei, kuri tapo trečiosios vietos laimėtoja. Vilniaus ir Šiaulių rinktinės atrankinėse varžybose nepateko į aštunfinalį ir užėmė atitinkamai 21 iš 29 vietas tarp 60 rinktinių.

Paskutiniąją varžybų dieną net trylika iš penkiolikos lietuvių, taip pat ir dvi merginos – I. Baranauskaitė ir šiaulietė Regina Bartkutė savo jėgas išbandė Sunkiausiose ugniagesio varžybose („Toughest Firefighter Alive“). Tai ypač sudėtingos ir ištvermės reikalaujančios varžybos, susidedančios iš 4 etapų, kurie kas dešimt minučių prasideda vis kitoje Torunės senamiesčio vietoje. Nespėjus atsigauti po finišo viename etape, ugniagesiai netrukus startuoja kitame, kol paskutiniajame, ketvirtajame, etape, užlipus į 60 m aukščio laikrodžio bokštą (prilygsta 20 aukštų pastatui) finišuojama bokšto apžvalgos aikštelėje. Iš čia atsiveria nuostabi Torunės miesto panorama.

Visiems asmeninėje rungtyje Stipriausiojo ugniagesio varžybas baigusiems lietuviams buvo įteikti dalyvių medaliai. Iš viso varžybose startavo daugiau nei 300 dalyvių iš 16 pasaulio šalių.

Lietuvai atstovavę pareigūnai yra dėkingi vadovams ir šių išvykų organizatoriams, sudariusiems sąlygas dalyvauti varžybose. „Dėkojame Kšištoft Galiniui ir Aleksandr Fedorovič, kurie mus lydėjo į Torunę, saugiai nuvežė ir parvežė bei palaikė startuose. Norime padėkoti ir Vladislav Zapolskij, kuris labai daug prisideda organizuojant išvykas į tarptautines varžybas. Ačiū ir mūsų šeimų nariams bei sirgaliams už palaikymą,“ – sakė sportininkai, sugrįžę į Lietuvą.