Angle down Atgal

TOP 5 vasaros skaitiniai vaikams ir paaugliams

Vasara – puikus metas jauniesiems knygų mėgėjams skaityti tai, kas patinka, ir pasinerti į herojų pasaulį. Tačiau kaip išsirinkti iš gausybės kūrinių, gauti kokybišką turinį? Pateikiame jums apdovanotas ir populiarias Europos šalyse knygas, kurias į lietuvių kalbą išvertė ir išleido leidykla „Debesų ganyklos“. Dalies jų leidimai finansuoti ES programos „Kūrybiška Europa“. Leiskimės į nuotykius!

Zane Zusta „Ūkė Pūkė randa išeitį“

Jei ieškote interaktyvios knygos savo vaikams, Zanės Zustos paveikslėlių knyga „Ūkė Pūkė randa išeitį“ yra kaip tik tai, ko reikia. Tai nėra vien smagi istorija – knygoje rasite ir edukacinę pamoką, ir šešėlių teatro lėlę. Rašytojos Z. Zustos knygos Latvijoje jau tapo bestseleriais. Istorijose apie Ūkę Pūkę žaismingai atskleidžiama gyvenimo išmintis. Su šiuo personažu mažieji Lietuvos skaitytojai jau susipažino pirmojoje knygelėje „Ūkė Pūkė grįžta namo“.

„Ūkė Pūkė randa išeitį“ – tai antroji knyga apie smalsią ir išmintingą pelėdžiukę. Šįkart Ūkė Pūkė moko vaikus, kad nėra padėties be išeities. Jei negali pakeisti aplinkybių, pakeisk požiūrį, ir išeitis tikrai atsiras – štai tokia paprasta, bet ne prasta pelėdžiukės išmintis. Kūrinys nominuotas Latvijos geriausios knygos vaikams apdovanojimui. Knyga išleista įgyvendinant projektą „Knygos ateities lyderiams“.

Daniela Fischerova „Blogykla“

Tikriems neklaužadoms ar nuotykių ieškotojams čekų rašytoja Daniela Fischerova pasakoja šmaikščią istoriją, kurios herojai – blogiukai. Tačiau jie visai nenori tokie būti! Taigi savo tėvų nurodymu šie vaikai turi lankyti Blogyklą, kad būtų pabloginti. Vienoje klasėje susitinka žaltvykslė Taputapė, dvynukai Žandarmė ir Kerštūnas Kietakakčiai, Ragana Mergiščia, Laumiukas iš Piktųjų laumių giminės ir keletas labai judrių barstukų. Mokytoja Pikčiurna Storžievienė iš visų jėgų stengiasi juos pabloginti. Kai prisijungia naujas mokinys Zirzlys, užverda pragaras. Gerai, kad pasaulyje yra didvyrių, – jie įsikiša tada, kai to labiausiai reikia. Iki paskutinės akimirkos neaišku, kaip viskas susiklostys.

„Gerų knygų pradinukams rasti tikrai nelengva, o ši knyga pilna įvairiausių nuotykių. Visi išdykėliai Blogykloje turi pablogėti, tačiau jie to visiškai nenori! Nors juos moko, kaip reikia nuskriausti kitą, tačiau draugystė, juokas, geri darbai nugali. Šmaikštūs veikėjai padeda vaikams suprasti, kas yra gera, o kas ne, kur tiesa, o kur – apgaulė“, – teigia dr. Austėja Landsbergienė.

Annet Huizing „Kaip aš netyčia parašiau knygą“

Vyresniems skaitytojams, kurie nori pasinerti į vasariškus džiaugsmus ir sužinoti šiek tiek daugiau apie kūrybinį rašymą, siūlome Annet Huizing romaną paaugliams „Kaip aš netyčia parašiau knygą“. Šis kūrinys 2015 m. pelnė „Zilveren Griffel“ apdovanojimą, o Lietuva yra jau dešimtoji šalis, kurioje jis pasirodo. Knyga išleista kartu su sąsiuviniu, kuris padės jaunajam skaitytojui išmokti rašyti kūrybinius tekstus.

Trylikametė Katinka labai nori tapti rašytoja, tik nežino kaip. Todėl pasibeldžia į kaimynės, garsios rašytojos, duris ir paprašo rašymo pamokų. Užmokestis – pagalba sode! Katinka sutinka. Jos drauge sodina prieskonines žoleles, ir rašytoja pasakoja merginai, kaip mintis paversti pasakojimais. Katinka pradeda rašyti: apie įsimylėjusį tėvą, jo naująją draugę Dirkję, motiną, kuri mirė, kai Katinkai buvo treji, ir kurios mergaitė tik dabar ima iš tiesų ilgėtis. Pamažu ji išmoksta įžvelgti, kas slypi už knygų veikėjų. Ir taip... netyčia parašo knygą.

Care Santos „Melas“

Prestižinėmis literatūros premijomis apdovanota ispanų autorės Care Santos knyga „Melas“ paaugliui suprantama kalba nagrinėja aktualias šeimos, draugystės, meilės, socialinės aplinkos ir atskirties, paauglių nusikalstamumo temas.

Šešiolikmetė Ksenija auga su griežtokais, bet mylinčiais tėvais, jai sekasi mokslai. Mergina mėgsta skaityti, turi ateities planų. Nepaisant to, kartais Ksenijai atrodo, kad jos gyvenimas nuobodus. Tik vieną dieną jį supurto penktosios kategorijos uraganas! O kas yra uraganas jaunuolei? Atspėjote – Ksenija įsimyli. Jis – virtualaus susirašinėjimo draugas, internete prisistatęs Marselu. Nors prisiekinėja meilę, vaikinas nepaaiškinamai paslaptingas ir vis atidėlioja susitikimą. Tad Ksenija pasiryžta pati surasti ir pamatyti savo virtualų sielos draugą. Jos laukia staigmena: pasirodo, viskas – melas... Tikrasis Marselas yra visai kitas žmogus.

Tie, kas bent kartą virtualiai bendravo su nepažįstamuoju, iškart supras, kad „Melas“ – ne tik apie internete slypinčius netikėtumus, socialiai remtinų šeimų vaikų problemas ar išankstinį neigiamą visuomenės požiūrį į tokius vaikus. Tai knyga apie mus visus.

Sjoerd Kuyper „Viešbutis „Didžioji M“

Visi jaunuoliai, kuriems patinka tiesus ir atviras tonas, tikrai susižavės Sjoerdo Kuyperio knyga ,,Viešbutis „Didžioji M“. Šis kūrinys 2015 m. pelnė „Zilveren Griffel“ apdovanojimą, o 2018 m. buvo nominuotas „Bologna Ragazzi Award“ apdovanojimui. Pagal knygą sukurtas to paties pavadinimo filmas buvo parodytas garsiausiuose tarptautiniuose filmų festivaliuose.

Trylikamečio Koso gyvenimas – tikras išbandymas. Vienuolikos berniukas praranda mamą, lieka su į viešbučio reikalus panirusiu tėčiu ir keistuolėmis seserimis – Libe, Brike ir mažąja Pele. Vieną dieną tėtis patenka į ligoninę. Šeimoje kyla suirutė. Kas nors privalo pasirūpinti viešbučiu. Šios užduoties imasi Kosas ir jo seserys.

Iš kitų paaugliams skirtų knygų „Viešbutis „Didžioji M“ išsiskiria itin ryškiais veikėjų paveikslais, gyva kalba, unikaliu pasakojimo stiliumi.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite