Angle down Atgal

Tokio gimtadienio – tik pavydėti!

Kai Rumšiškių seniūnijos gyventojas Juozas Mereckas sulaukė 100 metų, buvome sveikinti jo namuose Dovainonyse. Stebėjomės ir klausėme, ką daryti, kaip sulaukti tokio jubiliejaus. Netruko prabėgti 5 metai, ir mes vėl švenčiame – šįkart jau 105 metų sukaktį. Tiesa, vienas seniausių Kaišiadorių savivaldybės gyventojų dabar gyvena su dukra Veronika šiltame ir jaukiame jos bute Kaune.

Kaišiadorių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Karpavičius (dešinėje), mero patarėjas T. Vaicekauskas linkėjo jubiliatui stiprios sveikatos. Šalia – seniūnijos atstovės.
Kaišiadorių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Karpavičius (dešinėje), mero patarėjas T. Vaicekauskas linkėjo jubiliatui stiprios sveikatos. Šalia – seniūnijos atstovės.
Su jubiliejaus kaltininku nusifotografavo dukros Veronika, Bronė ir Rumšiškių seniūnė eugenija Genevičienė (dešinėje).
Su jubiliejaus kaltininku nusifotografavo dukros Veronika, Bronė ir Rumšiškių seniūnė eugenija Genevičienė (dešinėje).

Per penkerius metus J. Merecko sveikata šiek tiek suprastėjo. Pasak dukrų, ypač streikuoja kraujotaka, dėl šios priežasties teko amputuoti vieną koją, tad dabar senelis juda su vežimėliu. Bet protas jo visai šviesus. Su sveikinti atvykusiais svečiais jubiliatas pasėdėjo prie stalo, išgėrė „čerkelę“ degtinės.

Kilęs iš septynių vaikų šeimos, - buvo 5 broliai ir dvi seserys- Juozas jau belikęs vienas. Gimė Juozas Mereckas Dovainonyse, čia ir dabar bene populiariausia Mereckų pavardė. Beje buvo dar vienas Juozas Mereckas, tai jubiliatas buvo vadinamas Juzuku.

Paklaustas, kaip jam pavyko tiek metų likti stipriam, žvaliam, sveikam, jubiliatas sako: „negėriau, nerūkiau ir daug bei sunkiai dirbau“. Dar neseniai savo namų kieme Dovainonyse vyras kapojo malkas, o dabar, ten leisdamas vasarą, jau sėdėdamas vežimėlyje, nors šakas sukapoja. Veronika Peslikienė – jauniausia iš trijų J. Merecko dukrų. Moteris sako, kad tėtis visai neįnoringas, kasdien valgo sriubą, mėgsta šiltus, ką tik išvirtus lašinius.
Žiūrėti televizijos 105 metų vyras nemėgsta, bet beveik ištisai klauso Marijos radiją, kelis kartus per dieną meldžiasi. J. Mereckas tarnavo husarų pulke, vėliau dirbo žemės ūkio darbus. Su žmona susilaukė 4 vaikų – sūnaus ir 3 dukrų.

Žmona ir sūnus jau iškeliavę Anapilin, tėvas džiaugiasi dukrų meile ir dėmesiu. Beje, jubiliatas turtingas palikuonimis, jis suskaičiuoja 7 anūkus, 14 provaikaičių ir 4 proprovaikaičius. Paskutinis proprovaikaitis gimė pernai metų gruodį, gyvena Amerikoje, kur įsikūrusi Bronės Stančiauskienės anūkė. Dukra Veronika su tėčiu leidžia dienas Kaune, bet sako pavasarį bėl iškeliaus į kaimą, į namus.

„Ten tėčiui geriausiai, čia pro langą jis mato tik daugiabučio sienas“, - sakė V. Peslikienė. Jubiliato pasveikiti atvyko Kaišiadorių savivaldybės atstovai – mero patarėjas T. Vaicekauskas ir direktoriaus pavaduotojas V. Karpavičius. Su gražiausiais linkėjimais atvažiavo ir Rumšiškių seniūnijos moterys: seniūnė Eugenija Genevičienė, vyriausioji specialistė Jolita Petkevičienė, kultūros darbuotoja Genutė Prunskienė ir darbuotoja socialiniam darbui Rita Zelionkienė.

Popietės metu buvo sugiedota „Ilgiausių metų“, netrūko prisiminimų, gražių žodžių. Seniūnė E. Genevičienė pareiškė pastebėjimą, kad savivaldybė galėtų skirti lėšų tokių ilgaamžių pagerbimui. „Sustota ties 100 metų, o kai žmonės gyvena ilgiau, kaip J. Mereckas? Beje, mes seniūnijoje turime ir 106 metų amžiaus P. Ladukienę, ir 102 metų A. Verbickienę, Tokius žmones reikia pasveikinti kiekvienais metais, nes tai iššūkis ir garbė“, - sakė seniūnė.

Šventėje dalyvavę valdžios atstovai žadėjo šį klausimą kelti pakartotinai ir priimti reikiamus sprendimus. Tad su jubiliatu atsisveikinome linkėdami jam sveikatos, stiprybės ir pasiekti ilgaamžiškumo mūsų rajone rekordą.

Virginija Šimkūnienė
Autorės nuotr.

Dukrų pageidavimu – jubiliato nuotrauka atminčiai su svečiais.
Dukrų pageidavimu – jubiliato nuotrauka atminčiai su svečiais.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite