Angle down Atgal

Tinkamas laikas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina per vasarą pasirūpinti vaikų sveikatos pažymėjimais. Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už profilaktinę vaiko sveikatos patikrą tiek pas šeimos gydytoją, tiek pas gydytoją odontologą mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės, o jiems suteiktos paslaugos apmokamos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Specialistai pataria neatidėlioti profilaktinio apsilankymo pas savo šeimos gydytoją bei odontologą, nes vasara yra puikus metas sveikatos patikrai, kad atėjus rudeniui nereikėtų jaudintis dėl ilgų eilių gydymo įstaigose.

Sveikatos patikrinimo metu šeimos gydytojas:

patikrina vaiko regėjimą ir klausą;

pamatuoja kraujo spaudimą;

pasveria;

išmatuoja ūgį;

įvertina emocinę bei socialinę raidą;

vertina kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę.


Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką išsamesniam ištyrimui pas gydytoją specialistą.

Taip pat vaikas privalo apsilankyti ir pas gydytoją odontologą, kuris patikrina vaikų dantų ir žandikaulio būklę, o jeigu būtina – paskiria ir gydymą. Esant poreikiui, vaikams nuo 6 iki 14 metų nuolatiniai krūminiai dantys gali būti padengti specialia apsauga nuo dantų ėduonies – silantais. Ši paslauga taip pat yra nemokama ir kompensuojama iš PSDF lėšų. Daugiau apie dantų silantavimą skaitykite: http://siauliurvsb.lt/prevencines-programos/dantu-silantavimo/


PATARIMAI TĖVELIAMS

Pirmiausia reikia iš anksto užsiregistruoti ir laiku atvykti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą.

Svarbu nepamiršti, kad be tėvų ar suaugusiųjų palydos vaikams iki 16 metų sveikatos patikrinimo paslaugos nėra teikiamos.

Atsakingai žiūrėti į vaiko profilaktinį sveikatos patikrinimą, tai gali užkirsti kelią besivystančioms ligoms.

Gavus vaiko sveikatos pažymėjimą, pasidomėti ar visos pažymėjimo grafos yra užpildytos, jei buvo gautas ne pilnai užpildytas pažymėjimas ar iškilo kitų klausimų, nebijoti klausti bei išsamiai viską išsiaiškinti.

Jei reikia, būtinai prašykite gydytojų, kad parašytųrekomendacijas, kurios teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos.

Sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus nuo jo išrašymo datos.


Nuo 2018 m. birželio 1-osios visi duomenys, susiję su vaiko sveikatos pažymėjimu, visose gydymo įstaigose turi būti tvarkomi elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad tiek profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas, tiek gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę turi įvesti į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą.

SVARBI INFORMACIJA IKIMOKYKLINES UGDYMO ĮSTAIGAS LANKANČIŲ VAIKŲ TĖVELIAMS: http://siauliurvsb.lt/programos/vaiko-sveikatos-pazymejimas/

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos specialistė, koordinuojanti vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrą mokyklose, Vaineta Jurkienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite