REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2019 m. Balandžio 15 d. 11:25

Tiksliuosius mokslus Lietuvoje bus galima studijuoti nemokamai

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


79846

Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius pranešė, kad jo vadovaujama ministerija iš vidinių resursų rems tų tiksliuosius mokslus nusprendusių studijuoti jaunuolių bakalauro mokslus, kurie nepateks į valstybės finansuojamas vietas.

Tokiu būdu visiems informatikos, inžinerinių technologijų, matematikos ir gyvybės mokslus studijuojantiems jaunuoliams Lietuvos universitetuose ir kolegijose mokslas bus nemokamas.

Pasak ministro V. Sinkevičiaus, tokių specialistų reikia Lietuvos darbo rinkai, o tikslieji mokslai yra ekonomikos variklis, todėl nuspręsta, finansuojant studijas, paskatinti jaunuolius studijuoti tiksliuosius mokslus.

„Valstybė nebegali blaškytis, kvalifikuotų specialistų, ypač informacinių technologijų ir šiuolaikines technologijas išmanančių inžinerijos profesionalų, trūkumas vienas ryškiausių yra jau dabar. „Infobalt“ ir „Investuok Lietuvoje“ duomenimis, kitais metais Lietuvai trūks per 13 tūkstančių IT specialistų ir beveik 5 tūkstančių inžinierių. (...) Matematika, fizika, elektronikos inžinerija, mechanikos inžinerija, bioinžinerija, biotechnologijos ir informacinės technologijos yra ekonomikos ateitis ir tai dar kartą turi būti užtvirtinta“, - sakė V. Sinkevičius.

Praeitą penktadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vykusiame pasitarime buvo nuspręsta didinti valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių tiksliųjų mokslų srityse: informatikos - iki 1580, matematikos - iki 550, inžinerinių specialybių - iki 1375. Ekonomikos ir inovacijų ministerija finansuos tas studijų vietas, kurios viršys numatytas kvotas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus teigimu, Vyriausybė teisiškai įtvirtins galimybę ministerijoms papildomai finansuoti reikiamų specialybių studijas.

„Visiškai pritariu, kad turi būti signalas ne tik šių metų laidos abiturientams, bet ir kitiems kviesti stoti į tas programas, kurių tikrai labai reikia šiuolaikinei Lietuvos moderniai pramonei, verslui. (...) Vyriausybė tvirtins aprašą, pagal kurį šakinės ministerijos turės galimybę pagal savo poreikį, matant, kokių specialistų trūksta, jeigu reikėtų prisidėti ir finansuoti studentus, kurie pasirinko tas programas“, - sakė A. Monkevičius.

Pageidaujantieji tiksliuosius mokslus studijuoti ministerijos remiamose vietose turės su ministerija ir universitetu pasirašyti trišalę sutartį ir po studijų atidirbti trejus metus pagal įgytą specializaciją.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA