Tikro atsipalaidavimo vertėtų pasimokyti iš kačių: 7 murkiančios terapijos žingsniai

Vilnius
Unsplash.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Mokslininkai nustatė, kad katės, skirtingai nuo kitų keturkojų, mažiausiai kenčia nuo streso ir nervinio išsekimo. Skaitydami šias eilutes, atkreipkite dėmesį, ar įtempta jūsų kakta. O kaip dėl susierzinimo, nuotaikų kaitos ir nuovargio? Norite pamiršti rūpesčius, nerimą ir atsipalaiduoti kaip katės?

Išbandykite murkiančią terapiją.

1. Palikite savikritiką ir nepasitenkinimą. Ar kada matėte katę, kuri išgyventų neigiamas emocijas dėl savo išvaizdos ar kvailysčių, kurias ji periodiškai leidžia sau iškrėsti?

Jūs jau turite visas savybes ir kūno dalis, kuriomis galima žavėtis, laižant su malonumu.

2 .Liaukitės vaikyti save. Katė bėga tik realios grėsmės atveju, pamačiusi šunį ar šeimininko rykštę. Katė puola grobį tik tada, kai ji alkana arba jai nepakeliamai nuobodu. Katė šokinėja, kai jai reikia paįvairinti gulimą gyvenimo būdą.

Užteks nervingai muistytis ir net aštrioje situacijoje – pasitempkite, nusižiovaukite ir pagulėkite 15 minučių.

3. Stop, padarykite pertrauką. Primerkite akis ir pajuskite savo buvimą „čia ir dabar“. Katės – tikros meditacijos specialistės. Jei įsiklausysite į jų murkimą, lengvai atpažinsite visatos „OM‘.

Po reguliarios praktikos išmoksite sustabdyti minčių karuselę ir filosofiškai įvertinti padėtį.

4. Pašalinkite raumenų įtampą, vystykite kūno lankstumą. Skausmus dažniausiai sukelia įtampa.

Įsižiūrėkite į katės pozas – jos nė kiek nenusileidžia jogos pratimams. Jeigu atsargiai pakelsite snaudžiančią katę, jos kūną bus galima supainioti su kabančiu pūkuotu skuduru. Tuo metu, jei atsirastų poreikis, katė gali akimirksniu pavirti lengvosios atletikos čempione. Katės – idealus pavyzdys, kaip reikia palaikyti savo pusiausvyrą.

5.Suraskite savo teritoriją. Katės mėgsta slėpti nuošaliuose kampeliuose. Neaišku, ką jos ten veikia: gal laižo žaizdas ar mąsto apie būties prasmę? Be abejonės, tai yra jų asmeninė erdvė, kur galima pasislėpti nuo pašalinių, pabūti su savaimini, nusiraminti ir taikiai pamąstyti apie viską.

6. Leiskite save apkabinti. Kaip seniai kas nors jums glostė galvą, kasė sprandą, trynė nugarą? Leiskite kitiems rūpintis jumis.

Katės moka užsiminti, kad atėjo laikas abipusėms glamonėms. Jos skiria šeimininkui dėmesį, glaustosi, trinasi ir atlieka šiuos veiksmus kaip ritualą. Be to, katės gali būti labai įdomios, vylingos.

Nepamirškite pažaisti su savo kaspinėliu ar plaukų sruoga – bus puikus atsipalaidavimas nuo susikaupusių sunkumų.

7. Būkite dėkingi už viską, kas jus supa. Katės suranda pramogų ir žaidimų su tuo, kas atsiduria po letena ar patenka į jų akiratį. Aktyviam visaverčiam gyvenimui joms tinka baldai, laikraščiai, šlepetės, visokios smulkmenos, kurios daro jas laimingomis. Būtent iš kačių galima išmokti vertinti tikrovę, neužsišaldant tarp išgyventos praeities ir neaiškios ateities.

Katės atstoja sudėtingus psichoterapijos seansus, tačiau neverta per daug įsijausti. Nežiniai kaip reaguotų artimieji, išvydę jus kabantį ant medžio šakos ar tupintį ant kilimo ir ragaujantį maistą iš dubenėlio ar laižantį savo koją? Ir vis dėlto atsipalaidavimas padeda bet kur pasijusti kaip namuose.

Patarimų pasaulis