Angle down Atgal

Tikisi pagerinti susisiekimą su Tilžės turgumi

Dėl užsitęsusios Tilžės gatvės rekonstrukcijos kenčiantys Tilžės turgaus verslininkai dar kartą kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę su prašymu imtis laikinų priemonių problemai išspręsti. Šį kartą, panašu, prašymas buvo aiškiai išgirstas.

Ketvirtadienį klausimas buvo nagrinėjamas Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitete. Jo nariai pateikė siūlymą Miesto ūkio departamentui įvertinti galimybę atlikti laikinus darbus iki kol bus pasirašyta sutartis su nauju rangovu.

Praėjusiais metais trečdalį darbų spėjusi padaryti UAB „Žemkasa“ siekė įgyti restruktūrizuojamos įmonės statusą. Tačiau teisminis procesas užsitęsė iki šių metų vasaros vidurio, todėl ilgą laiką progreso nemačiusi Klaipėdos savivaldybė nusprendė vienašališkai nutraukti sutartį.

Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktoriaus Ričardo Zulco teigimu, sutartis su naujais rangovais galbūt bus pasirašyta šių metų spalį.

„Jau pateikėme paraišką naujam pirkimui, kad projektas būtų pratęstas kito rangovo. Tas projektas buvo pradėtas 2017 metų spalio mėnesį. <...> Suskaičiavus likusių darbų kainą, bandysime padidinti vertę ir kad atitinkamai per 2020 metus būtų įgyvendintas projektas“, - sakė R. Zulcas.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Valdo Švedo, darbams užbaigti buvo numatyta 4 milijonai eurų. Tačiau dėl atsiradusių papildomų darbų tikimasi sumą padidinti milijonu.

„Įvertinome pakitimus. Bus reikalingas lietaus kolektoriaus pagrindų sustiprinimas. Pagal šios dienos sisteminius įkainius darbams užbaigti reikėtų 5 milijonų. Vieno milijono trūksta. Aišku, nežinome, gal naujas rangovas ir įsitektų į 4 milijonus, bet nenorime rizikuoti“, - teigė V. Švedas.

Į papildomus darbus Tilžės turgaus verslininkų pageidavimu bus įtrauktos korekcijos, kurios su ankstesne valdžia buvo derintos šių metų pavasario pradžioje. Verslo atstovai skundėsi, kad dėl užsitęsusios Tilžės gatvės rekonstrukcijos jie patyrė didelių nuostolių, todėl po rekonstrukcijos norėtų matyti platesnį įvažiavimo ir išvažiavimo kelią.

Pasak R. Zulco, projektiniai sprendiniai jau suderinti ir pasirašyti turgaus atstovų. Jie bus pridėti prie pirkimo medžiagos su naujais pataisymais.

O štai galimybę spręsti laikinas problemas norima patikėti Miesto ūkio departamentui, kuris, įvertinęs situaciją, savo lėšomis reikiamose vietose sutvarkytų važiuojamąją dalį ir pėsčiųjų takus. Sprendimas turėtų būti priimtas iki šio mėnesio pabaigos.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite