Sportas2021 m. Vasario 26 d. 08:11

Tik 58 taškus surinkęs „Žalgiris“ pralaimėjo Madride

Youtube.com stopkadras

166392

Kauno „Žalgiris“ (14-12) iš Ispanijos grįš tuščiomis. Puolime strigę kauniečiai 58:70 (13:21, 18:15, 11:15, 16:19) nusileido traumų išretintam Madrido „Real“ (16-10) klubui ir nepasinaudojo galimybe pasivyti „karalius“ turnyrinėje lentelėje.

„Real“ šiose rungtynėse vertėsi be trijų traumuotų žaidėjų – Rudy Fernandezo, Jeffery Tayloro ir Sergio Llullo. Dar nuo lapkričio komanda neturi ir pagrindinio įžaidėjo Facundo Campazzo, kuris išvyko į NBA, o jo „Real“ nepakeitė niekuo.

Tiesa, ne stipriausios sudėties į Madridą išvyko ir „Žalgiris“, Kaune palikęs kirkšnies traumą patyrusį Artūrą Milaknį.

„Žalgiris“ itin strigo „Real“ gynyboje ir nė per vieną kėlinį nepelnė bent 20 taškų.

Kauniečiai pataikė tik 42,5 proc. dvitaškių (17/40), 33,3 proc. tritaškių (4/12) bei suklydo 14 kartų. Mažiau taškų (57) „Žalgiris“ šį sezoną buvo pelnęs tik Tel Avive.

Martinas Schilleris rungtynes pradėjo netradiciniu startiniu penketu, o tą lėmė ir Artūro Milaknio trauma, ir austro taktinis sprendimas.

Snaiperį penkete pakeitė pirmą kartą Eurolygoje startavęs Rokas Jokubaitis, o norėdamas atakuoti Walterį Tavaresą vietoje Joffrey Lauvergne'o M.Schilleris išleido Augustine'ą Rubitą.

Toks sprendimas pasiteisino, nes pačioje rungtynių pradžioje „Žalgiris“ pirmavo 6:2, bet tai tęsėsi neilgai.

Visiškai kauniečius surakinęs „Real“ per septynias minutes praleido tik 2 taškus, o „Žalgiris“ pralaimėjo atkarpą 2:16 ir atsiliko dviženkliu skirtumu – 10:21. Situaciją kiek praskaidrino tik Pauliaus Jankūno sėkminga atkarpa, kai kapitonas pelnė 7 taškus iš eilės, o su pirmojo kėlinio sirena pataikė tritaškį.

Antrasis ketvirtis priminė sūpuokles. „Real“ turėjo 11 taškų persvarą, „Žalgiris“ ją nukirpo iki 5 taškų, „Real“ vėl atitrūko dviženkliu skirtumu, bet galiausiai kauniečiai į pertrauką išėjo ganėtinai geros nuotaikos, nes švieslentėje degė skaičiai 36:31.

Trečiojo ketvirčio pradžioje sunkiai įsivažiavęs „Žalgiris“ galiausiai truktelėjo į priekį ir beveik prisivijo varžovus (38:39), tačiau po Pablo Laso minutės pertraukėlės gavo skaudų niuksą – 38:47.

Per likusį rungtynių laiką „Žalgiriui“ užsikabinti už varžovų taip ir nepavyko, o skaudžius dūrius ketvirtajame kėlinyje iš toli dūrę Trey Thompkinsas ir Jaycee Carrollas leido madridiečiams susikrauti net 16 taškų persvarą (64:48) ir ramiai užbaigti rungtynes.

Nesėkmę patyrę žalgiriečiai su 14 pergalių ir 12 pralaimėjimų Eurolygoje su „Valencia“ dalinasi 9-10 vietas.

Kitą savaitę „Žalgiris“ žais dvejas rungtynes namuose – prieš Vilerbano ASVEL antradienį ir prieš Milano „Olimpia“ penktadienį.

„Real“: Gabrielis Deckas 14 (4/5 trit., 6 atk. kam.), Jaycee Carrolas (2/7 trit.) ir Trey Thompkinsas po 12, Nicolas Laprovittola 9 (3/6 trit., 5 rez. perd.), Walteris Tavaresas 6 (9 atk. kam., 6 kld.).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13 (7 atk. kam., 23 naud. bal.), Nigelas Hayesas 11 (3/3 trit.), Thomasas Walkupas ir Lukas Lekavičius po 8, Marius Grigonis 6, Augustine'as Rubitas ir Rokas Jokubaitis po 4, Martinas Gebenas ir Joffrey Lauvergne'as po 2, Steve'as Vasturia taškų nepelnė.