REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2018 m. Rugpjūčio 23 d. 11:04

Tiesūs dantys – mada ar būtinybė?

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


49539

Nuoširdžią ir plačią šypseną galima laikyti vienu gražiausių aksesuarų. Tie, kurie gali didžiuotis tiesiais ir taisyklingai išsidėsčiusiais dantimis, pasitiki savimi ir besišypsodami prikausto aplinkinių žvilgsnius. Tačiau gražūs dantys – kur kas daugiau nei patrauklumo rodiklis. Amerikos Kosmetinės Odontologijos Akademijos (AACC) atlikto tyrimo duomenimis, visuotinai priimta manyti, jog taisyklinga šypsena – sėkmingo ir įtakingo žmogaus bruožas. Deja, bet gražiais dantimis džiaugtis gali toli gražu ne visi. Kai kuriems plačiai šypsotis trukdo kreivi, susigrūdę ir netaisyklingai išsidėstę dantys.

Taisyklinga šypsena – kelias į sėkmę

Gražūs dantys – nedidelė, tačiau itin reikšmingą vaidmenį atliekanti išvaizdos detalė, galinti nulemti žmogaus fizinį patrauklumą. Socialinės psichologijos tyrimai patvirtina, kad patrauklumas glaudžiai siejasi su pasitikėjimu savimi ir sėkme tiek karjeroje, tiek ir asmeniniame gyvenime.

Nuoširdus šypsnis darbo pokalbio metu ar susipažįstant su naujais žmonėmis gali tapti priemone, padėsiančia laimėti aplinkinių simpatijas. Tačiau tiems, kurie turi kreivus ir nepatrauklius dantis, drąsiai šypsotis ir spinduliuoti pasitikėjimą savimi kartais ne tik sudėtinga, bet ir neįmanoma.

Breketai patrauklūs ne kiekvienam

Ilgą laiką vieninteliu patikimu dantų tiesinimo būdu buvo laikomi breketai. Nors tai – išties efektyvu, šiuolaikiniam aktyviam, veikliam ir savo įvaizdžiu besirūpinančiam žmogui šis ortodontinio gydymo metodas neretai tampa tikru iššūkiu. Su tuo sutinka ir SANUS odontologijos klinikos gydytoja odontologė ortodontė Simona Bražiulienė: „Pirmiausia, daugeliui pacientų itin didelis minusas yra nepatraukli breketų išvaizda. Tiesinant dantis šiuo būdu, niekaip nepavyks išvengti to, kad aplinkinių žvilgsniai kryps būtent į breketus. Be to, breketai tvirtinami ant išorinio dantų paviršiaus, tad daugelį atbaido ne tik estetinės problemos, bet ir galimi burnos gleivinės pažeidimai“, – pasakoja specialistė.

Jau ne vienerius metus ortodontinių problemų turinčius pacientus konsultuojanti S. Bražiulienė pastebi, kad šiuolaikiniai žmonės breketų neretai vengia ir dėl savo gyvenimo būdo ypatumų: „Nešiojant breketus, po kiekvieno valgio būtinas ypatingai kruopštus valymas. Kasdienių darbų rutinoje besisukantis veiklus žmogus paprasčiausiai neturi tam laiko. Svarbu paminėti ir tai, jog tiesinant dantis breketais, būtini dažni kontroliniai vizitai pas ortodontinį gydymą atliekantį gydytoją – tai taip pat tampa dideliu minusu“.

Šiuolaikiška išeitis – nematomas dantų tiesinimas

Šiandien, norint turėti taisyklingą šypseną, nebūtina kęsti breketų keliamų nepatogumų. Išsigelbėjimu tapti gali visuotinai nusistovėjusią nuomonę apie ortodontinį gydymą keičianti galimybė – dantų tiesinimas skaidriomis kapomis.

Ortodontines kapas išbandę pacientai visų pirma džiaugiasi tuo, jog niekas nė neįtaria, kad jų dantys tiesinami. Kapos yra skaidrios ir itin plonos, tad jas galima pastebėti tik žiūrint iš labai arti. Gydytoja odontologė ortodontė S. Bražiulienė mini ir kitus privalumus: „Kapos nereikalauja sudėtingos priežiūros, o tiesinant dantis šiuo būdu, pas gydytoją lankytis pakanka vos vieną kartą per 2 – 3 mėnesius. Tad tai leidžia pacientui sutaupyti daug brangaus laiko“, – teigia ji.

Paklausta apie šio inovatyvaus ortodontinio gydymo metodo taikymą, SANUS klinikos gydytoja S. Bražiulienė atskleidžia: „Principas labai paprastas – prieš pradedant gydymą, kiekvienas pacientas gauna individualų kapų rinkinį. Keičiant kapas kas dvi savaites, dantys pamažu stumiami į taisyklingą padėtį. Dantų tiesinimas dažniausiai trunka nuo 6 iki 18 mėnesių, priklausomai nuo klinikinės situacijos, – pasakoja gydytoja odontologė ortodontė.

Taikant nematomą ortodontinį gydymą, galima drąsiai dalyvauti darbo susitikimuose, plačiai šypsotis, aktyviai sportuoti ar užsiimti bet kuria kita kasdiene veikla. „Mano nuomone, dantų tiesinimas skaidriomis kapomis tiesiog idealiai tinka veikliam ir komfortą vertinančiam šiuolaikiniam žmogui. Baigus gydymą, kai kurie pacientai tikina, kad jiems atsiranda noras ne tik šypsotis, bet ir siekti didesnių tikslų“, – džiaugiasi S. Bražiulienė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA