Angle down Atgal

TIESIOGIAI per Etaplius.lt: Aido Giniočio režisuotas spektaklis – Karlo Gocio „Princesė Turandot“

Valstybinis Šiaulių dramos teatras dovanoja nemokamus online spektaklius. Šį kartą - Aido Giniočio režisuotas spektaklis – Karlo Gocio „Princesė Turandot". Jau 18.30 val. stebėkite spektaklį per Etaplius.lt arba www.vsdt.lt ir teatro Facebook paskyroje @VSDTeatras.

Apie spektaklį

Karlas Gocis

PRINCESĖ TURANDOT

Režisierius – Aidas Giniotis

Dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

Judesio režisierė – Vesta Grabštaitė

Muzikos aranžuotojas – Andrius Kulikauskas

Autorizuotas pjesės vertimas Aido Giniočio

Spektaklyje naudojami fragmentai iš N. A. Rimskio-Korsakovo simfoninės siuitos „Šecherezada“ ir iš V. Solanas knygos „Vyrų išnaikinimo draugijos manifestas“

2006 metais įvykusi Aido Giniočio režisuota K. Goci „Princesės Turandot“ premjera buvo skirta pažymėti Šiaulių dramos teatro 75-erių metų jubiliejų. „Princesė Turandot“ Šiaulių teatro scenoje statyta antrą kartą. Pirmasis pastatymas rampų šviesą išvydo 1931 metais, jis ir yra laikomas profesionalaus Šiaulių dramos teatro gimtadieniu.

A. Giniočio „Princesės Turandot“ versijoje lengvai atpažinsite šio iš Šiaulių kilusio režisieriaus kūrybinį braižą. Tai įspūdingas teatrinis šou, kuriame gausu dainų, šokių, improvizacijos, italų commedia del Arte elementų. Visa tai kuria žaismingą, lengvą ir ritmingą spektaklio stilių.

Įspūdingą spektaklio vizualinę raišką papildo funkcionali dailininkės Ramunės Skrebūnaitės scenografija ir kostiumai bei judesio režisierės Vestos Grabštaitės statyti šokiai ir plastiniai sprendimai.

Spektaklyje vaidina didelis būrys trupės aktorių, kuriems teko daug improvizuoti, bet kartu labai tiksliai atlikti kiekvienam skirtą funkciją. Tad nenuostabu, kad spektaklyje daug įdomių ir ryškių aktorinių darbų, tarpe kurių galima išskirti Princesės vaidmenį sukūrusią, tuomet dar studentę, aktorę Mariją Korenkaitę ir, žinoma, Šiaulių dramos teatro Maestro- Praną Piauloką.

K. Gocis „Princesę Turandot“ vadino tragikomiška pasaka teatrui. Pasak A. Giniočio, tai spektaklis apie moteris, vyrus ir jų tarpusavio baimę, bet svarbiausia jo tema – MEILĖ!". A. Giniotis prieš premjerą teigė, kad šis spektaklis „bus lengvas suprasti, malonus žiūrėti, nepigus pamąstyti“. O laikas yra geriausias teisėjas! Smagaus žiūrėjimo!

Video transliacija 2020-03-28 d. nuo 18:30 val.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite