ve.lt nuotr.
Angle down Atgal

Teršalų jau ieškoma už Salantų miestelio ribų

Salantuose vis dar bandoma aiškintis incidentą, kurio metu į miestelyje esantį tvenkinį išsiliejo teršalai, kaip manoma – krosnims kūrenti skirtas dyzelinas. Trečiadienio ryto duomenimis, iš tvenkinio jau buvo išgabenta apie 70 kub. m užteršto vandens. Kol kas aptikti taršos šaltinio nepavyksta, - rašo portalas LRT.lt.

Salantų miestelyje vis dar pluša aplinkosaugininkai ir kitų tarnybų specialistai, bandydami likviduoti taršos incidentą.

Kaip manoma, krosnims kūrenti skirtas dyzelinas, į Salantuose esantį tvenkinį pradėjo tekėti pirmadienio vakarą, tačiau tuomet taršos šaltinio rasti nepavyko. Paieškos tęsėsi ir antradienį.

Tądien pavyko aptikti, kaip iš pradžių manyta, dokumentuose nepažymėtą vamzdį. Tačiau šiuo metu jau žinoma, kad vamzdis iš tiesų nebuvo nelegalus, tiesiog nutiestas seniai ir netiksliai pažymėtas dokumentuose.

Antradienio vakarą, praėjus 24 val. nuo ekstremalaus įvykio ir nenustačius taršos šaltinio, Salantuose paskelbta ekstremali situacija. Ji neatšaukiama ir trečiadienį, o įvykio vietoje vis dar dirba įvairių tarnybų atstovai.

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius teigė, kad kol nebus rastas taršos šaltinis, ekstremali situacija nebus atšaukta. Kol kas ekstremali situacija yra paskelbta tik Salantų miestelyje ir plėsti ribų kol kas neplanuojama.

Šiuo metu dar nesame atradę taršos šaltinio.

Taršos šaltinio paieškos trečiadienį peržengė gyvenamosios Salantų miestelio zonos ribas.

„Šiuo metu dar nesame atradę taršos šaltinio, tačiau jau išėjome už Salantų gyvenamosios zonos ir esame laukuose, darome kasinėjimus. Ieškome, kur gali būti taršos šaltinis. Esame pasitelkę geologus, kurie su savo išmania technika rodo mums, kurioje vietoje yra vamzdynai“, – situaciją apibendrino Kretingos rajono meras A. Kalnius.

Tarša Salanto upelyje likviduojama ir antradienį, ieškoma teršalų šaltinio / Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Įvairių tarnybų specialistai tikrina apgyvendintas teritorijas, ieškoma, kur galėtų būti likęs rezervuaras, iš kurio teršalai teka į tvenkinį. Paieškos teritorija, anot mero, jau yra susiaurinta, tad tikimasi artimiausiu metu rasti taršos šaltinį.

Kol kas tarša vis dar nesustabdyta, tik lokalizuota.

„Tekėjimas tebevyksta, tačiau viskas yra labai gerai mobilizuota ir teršalai nepatenka nei į Salantos upę, nei kitur išsilieja. Gamtai žala kol kas yra minimali padaryta. Situacija yra kontroliuojama“, – dėstė A. Kalnius.

Trečiadienio ryto duomenimis, iš tvenkinio išvežta apie 70 kub. m užteršto vandens. Jis išgabentas į tokių atliekų tvarkymu užsiimančią bendrovę.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite