Angle down Atgal

Teorija be praktikos kurčia, o praktika be teorijos akla

Tą galėtų patvirtinti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys. 18 metų praktinį darbą policijoje dirbantis pareigūnas, jau 11 metų yra ir Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Teisės katedros lektorius.

Pareigūnas, paskutinio kurso teisės studijų studentams dėsto kriminalistikos dalyką, taip pat dalyvauja įvairiose mokslinėse konferencijose, darbo grupėse, komisijose, rašo mokslinius straipsniu. Ši teorijos ir praktikos sinergija yra naudinga ir prisideda prie problemų praktinio sprendimo policijos darbe remiantis teorija, o užsiimant akademine veikla ir dėstant aukštojoje mokykloje bei rašant straipsnius, pasitelkiama sukaupta praktinė patirtis.

2018 metais, o po to ir 2019 metais, bendradarbiaujant su Mykolo Romerio universiteto akademine bendruomene, Vaidotas Žilys parengė jau antrą mokslo straipsnį, kuris buvo publikuotas aukštai vertinamame Rezeknės technologijų akademijos mokslo leidinyje „Visuomenė. Integracija. Švietimas.“

2018 m. gegužės 22-26 dienomis, plėtojant Lietuvos aukštųjų mokyklų ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą, pagal „Erasmus+” programą, pareigūnas ir dėstytojas skaitė paskaitas Latvijos Rezeknės technologijų akademijoje apie Lietuvos teisėsaugos institucijų veiklos pokyčius, dalinosi gerąja patirtimi mokymų organizavimo ir mokslinių tyrimų srityse. Daugiausiai dėmesio skirta visuomenės saugumo ir teisėsaugos institucijų aktyvaus bendradarbiavimo klausimams. Taip pat dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Visuomenė. Integracija. Švietimas.“, kurioje skaitė pranešimą, tema „Vertybių stiprinimas Lietuvos teisėjų veikloje: dilema dėl teisingumo ir nešališkumo principo realizavimo“ bei šia tema parengė mokslo publikaciją konferencijai skirtame leidinyje. Konferencijoje dalyvavo 26-ių valstybių (JAV, Australijos, D. Britanijos, Vokietijos, Rusijos, Turkijos, Suomijos ir kt.) atstovai - net 225 dalyviai-pranešėjai (mokslininkai, praktikai).

2019 m. gegužės 24-25 dienomis vykusioje toje pačioje konferencijoje „Visuomenė. Integracija. Švietimas.“, buvo pristatyti moksliniai leidiniai, viename kurių buvo publikuotas ir Vaidoto Žilio bei kitų bendraautorių straipsnis apie vertybių formavimą ateities teisininkų veikloje, etikos mokymąsi studijuojant. Be kita ko, konferencijoje diskutuota šiuolaikinės vadybos, psichologijos, pedagogikos, viešojo administravimo, informacinių technologijų ir kitų sričių tematikomis, daug dėmesio skirta tarpdisciplininiams tyrimams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite