Angle down Atgal

Telšių rajono savivaldybės meras tapo Krysztofo Sokolovskio parodos globėju

K.Praniauskaitės bibliotekoje atidaryta Lietuvos dailininko Krzysztofo Sokolovskio paroda.

Šio jauno ir perspektyvaus lietuvių kilmės menininko parodos globėjas - Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Iš Lenkijos į Žemaitijos sostinę Telšius atkeliavusi paroda yra dar vienas glaudaus bendradarbiavimo su Minsk Mazowiecki miestu rezultatas.

Sokolovski gimė 1985 m. Eišiškėse, Lietuvoje. Lankė Eišiškių vidurinę mokyklą, vėliau kaip programos „Paderewski“ dalyvis nuvyko į Gdanską, kur baigė ketvirtąją licėjaus klasę ir įgijo Lenkijos vidurinės mokyklos brandos sertifikatą. Studijavo Gdansko dailės akademijos tapybos fakultete, apie kurį svajojo nuo pirmųjų savo buvimo Lenkijoje dienų. Antraisiais studijų metais taip pat pradėjo lankyti profesoriaus Marek Grzybiak paskaitas Gdansko medicinos akademijoje, baigė parengiamąjį kursą ir buvo įleistas į užsiėmimus, kur galėjo asmeniškai studijuoti žmogaus kūną, kad pagilintų žinias apie žmogaus sandarą. 2013 m. persikėlė į Varšuvą ir čia baigė dailės akademiją diplominėse dirbtuvėse pas profesorių Andrzej Rysiński. Jo kūryba buvo pristatyta keliose dešimtyse individualių ir kolektyvinių parodų krašte ir užsienyje. Svarbiausios iš jų: Karacs Ferenc Múzeum, Püspökladány, Vengrija, Szarijski muziejus, Bardejov, Slovakija, ArtVerona, Verona, Italija, Mazovijos Minsko krašto muziejus, Affordable Art Fair, Mediolan, Italija, Lvovo nacionalinis muziejus. Šiuo metu dailininkas yra Mazovijos Minsko krašto gyventojas ir rūpinasi modernia kultūra regione, taip pat plėtoja savo kūrybinę veiklą.

Bibliotekoje eksponuojamoje parodoje esantys neosakralinio meno paveikslai bando atskleisti būtent tą vidinį gamtos grožį, jo nepaprastą jėgą žavėti žmones ir teikti viltį, kad kažkada paskęsime tame grožyje mūsų gyvenimo saulėlydžio akivaizdoje. Šios Lietuvos dailininko Krzysztofo Sokolovskio parodos dalys taip yra eksponuojamos Nyderlandų Karalystėje, Nieuwegein miesto Warsenhoeck muziejuje bei Lenkijoje Wloclawko mieste Sztuki Współczesnej galerijoje.

Parodos atidarymo metu Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas kalbėjo, kad paveikslas – tai langas į metaforines erdves, nes mes neapsiribojame vien tuo, ką matome, o žvelgdami pro paveikslą atveriame širdies langus.

„Mano paveikslai parodo specifinį grožį ir jausmą, kurie kyla nagrinėjant gamtą. Mano kūriniai neturi mokyti“, - pristatydamas save ir savo parodą kalbėjo menininkas K.Sokolvski.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite