Angle down Atgal

Telšių rajone rengiama Didžioji žemaičių talka

Šeštadienį Telšių rajone, Vembūtų kraštovaizdžio draustinyje, rengiama Didžioji žemaičių talka.

Prie Vembūtų piliakalnio ir jo papilio teritorijoje bus tvarkoma teritorija, o po talkos bus galima susipažinti su žemaitiškais amatais, vyks žemaitiškų kolektyvų pasirodymai, pranešė organizatoriai.

„Talkininkai turi būti apsirūpinę tinkama apranga darbui bet kokiu oru, turėti pjūklų, kirvių, darbines pirštines, esant galimybei, pasiimti ir rimtesnes priemones, pavyzdžiui, trimerį bei darbui su jomis reikalingas saugos priemones“, – rašoma skelbime.

Talkininkus numatoma pavaišinti žemaitiška koše ir suneštinėmis vaišėmis.

Seimas 2019-uosius yra paskelbęs Žemaitijos metais, nes šiemet sueina 800 metų, kai Žemaitijos vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Ipatijaus kronikoje, aprašant Haličio–Voluinės didžiųjų kunigaikščių ir Lietuvos taikos sutartį, minimi ir du žemaičių kunigaikščiai Erdvilas (Gerdvilas) ir Vykintas.

Talka rengiama Varnių regioniniame parke, Vembūtų kraštovaizdžio draustinyje – toje vietoje, kur, manoma, buvo įsikūręs žemaičių kunigaikščio Vykinto buvęs miestas-piliavietė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite