Tekvondo turnyre Varšuvoje – du bronzos medaliai

Šiauliai
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Varšuvoje vykusiame G-1 turnyre „Warshaw Cup 2019" dalyvavę šiauliečiai Klaudija Tvaronavičiūtė ir Edgaras Abromavičius namo sugrįš su bronzos apdovanojimu.

22 kartą surengtame tekvondo turnyre dalyvavo 816 sportininkų iš viso pasaulio. Svorio kategorijoje iki 57 kg su K.Tvaronavičiūte varžėsi dar 12 kovotojų.

Sporto centro „Atžalynas" auklėtinei burtai lėmė poilsį pirmajame rate. Tad Klaudija į kovą stojo su pirmąją dvikovą laimėjusia ispane Arlet Ortiz Benito. Ši varžybų starte 11:3 nugalėjo baltarusę Yuliją Struzhko.

Mūšis dėl teisės kautis pusfinalyje buvo ypač nuožmus. Klaudijai iškovoti pergalę pavyko tik per pratęsimą – pagrindinis kovos laikas baigėsi 4:4. Pergalingas buvo Lietuvos rinktinės lyderės tikslus spyris varžovei į galvą (3:0).

Trenerio Romualdo Montvido auklėtinė pusfinalyje kovojo su pajėgiausia Norvegijos atlete Marie Magnus. Visi trys raundai baigėsi lygiosiomis (6:6), mat abi viena kitą gerai pažįstančios sportininkės ypač didelį dėmesį skyrė gynybai.

Per pratęsimą Fortūna buvo palankesnė norvegei, kuri auksiniu tašku išplėšė pergalę 2:0. Lemiamas buvo tikslus apgaulingas M.Magnus smūgis koja į apsauginę liemenę.

Finale staigmenų neįvyko – auksą laimėjo turnyro šeimininkė viena pajėgiausių planetos kovotojų Patrycja Adamkiewicz. Lenkijos atletė įtikinamai nugalėjo norvegę M.Magnus – 8:4.

Varšuvoje kovojo ir šiaulietis Edgaras Abromavičius. Šis trenerio R.Montvido auklėtinis taip pat pelnė bronzos apdovanojimą.

Svorio kategorijoje iki 68 kg varžęsis lietuvis turnyrą irgi pradėjo nuo antrojo rato. Pirmąjį varžovą lenką Jakubą Posadzy šiaulietis įveikė gražioje ir emocingoje kovoje 18:14, o ketvirtfinalyje 11:5 įveikė Izraelio atstovą Ilaną Braginskį.

Į finalą prasibrauti Lietuvos atstovui nebepakako jėgų – jis 0:15 pralaimėjo ispanui Marcosui Caballero Echevarrijai.

Po dviejų savaičių Klaudija kovos G-1 serijos turnyre Rygoje.