Angle down Atgal

Teismui perduota organizuotos telefoninių sukčių grupės byla

Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmams perduota baudžiamoji byla, kurioje sukčiavimu organizuotoje grupėje kaltinami 5 skirtingų Lietuvos vietovių gyventojai (2 moterys ir 3 vyrai). 26 metų moteris V. R. ir 36 metų vyras T. V. taip pat kaltinami dar ir valstybės tarnautojo vardo pasisavinimu.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities VPK Akmenės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, metu nustatyti organizuota sukčių grupė, skambinusi garbaus amžiaus asmenims į Mažeikių miestą, N. Akmenę, Akmenės ar Ventos miestelius ir iš jų išviliojusi pinigus. Du grupės nariai nusikaltimo metu atliko laisvės atėmimo bausmes Marijampolės pataisos namuose ir iš ten skambindavo nukentėjusiesiems.

Paskambinę iš Marijampolės pataisos namuose neteisėtų laikomų mobiliojo ryšio telefonų į fiksuoto ryšio telefonus sukčiai prisistatydavo policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais ar gydytojais. Nukentėjusieji patikėdavo įvairiomis istorijomis – vieni pinigus atiduodavo norėdami padėti artimiesiems, kurie tariamai sužalodavo kitus žmones, kiti – pranešus apie laikomus galimai suklastotus pinigus. Esą taip jų artimieji išvengs baudžiamosios atsakomybės. Organizuotos grupės nariai kalbėdavo su žmonėmis iki tol, kol atsiimti pinigų atvykdavo tariami kolegos ar tariamų nukentėjusiųjų asmenų giminaičiai. Kiekvienu atveju pinigus paimti nueidavo viena iš kaltinamųjų moterų, o vyras laukdavo jos automobilyje.

Tokiu būdu sukčiai išviliodavo pinigų sumas nuo 300 iki 2000 eurų. Nukentėjusiais pripažinti 10 asmenų. Kai kurie iš jų nuo sukčių nukentėjo nebe pirmą kartą. Dalis nukentėjusiųjų pateikė civilinių ieškinių teismui – 4650 eurų sumai.

Ikiteisminiam tyrimui, kurio metu nustatyta galima telefoninių sukčių nusikalstama veika, vadovavo ir jį organizavo Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems numato laisvės atėmimo bausmes iki 8 metų.

Telšių apskrities VPK ir Šiaulių apygardos prokuratūros informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite