Angle down Atgal

Teismui perduota byla dėl palėpėje augintų kanapių

Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kanapių auginimu, neteisėtu disponavimu labai dideliu jų kiekiu turint tikslą jas platinti, neteisėtu naudojimusi energija ir ryšių paslaugomis kaltinamas 42 metų šiaulietis. Jam, įtariama, talkino šeimos moterys: tais pačiais nusikaltimais kaltinama 67-erių metų motina ir galimai neteisėtai narkotinėmis medžiagomis disponavusi šiauliečio 39-erių žmona.

Ikiteisminio tyrimo, kuriam vadovavo Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė, metu nustatyta, kad jau ne kartą už įvairius nusikaltimus teistas vyras 2018 m. rugsėjo–lapkričio mėnesiais kartu su savo motina neteisėtai augino didelį kiekį kanapių, gamino bei laikė labai didelį kiekį šios narkotinės medžiagos. Kanapės buvo auginamos, o vėliau ir džiovinamos pensininkei motinai priklausančiame sode specialiai įrengtoje palėpėje. Policijos pareigūnams kratos metu pavyko rasti 84 vienetus kanapių augalų, kurių sudėtyje buvo daugiau nei 3 kg narkotinės medžiagos.

Kitame Šiauliuose motinai priklausančiame bute ir jo rūsyje taip pat rasta daugiau nei 200 g jau pagamintos narkotinės medžiagos.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, sūnus ir mama, pastarajai priklausančio namo palėpėje, neteisėtai prisijungė prie akcinės bendrovės „Lietuvos energijos tiekimas“ elektros tinklo ir neteisėtai naudojosi elektra. Nustatyta, kad šeima įmonei padarė beveik 7000 eurų žalą.

Kaltinamas vyras savo kaltę pripažįsta tik iš dalies, o šeimos moterys nepripažįsta padėjusios daryti nusikalstamas veikas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šiaulių apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato įvairias bausmes, kurių didžiausia – laisvės atėmimas iki 15 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Petkuvienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite