Angle down Atgal

Teisme pateiktas įrašas, kuriame Kęstutis Tubis mokė bendražygius atsargumo

Antradienį Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose, nagrinėjant buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio bylą, toliau klausyti Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų padaryti garso ir vaizdo įrašai. Visas antradienio posėdis buvo skirtas vadinamajam Arvido Pajuodžio epizodui.

Viename iš pokalbių tuometinio mero K.Tubio kabinete su jo vadovaujamo komiteto aktyvu susitiko dabar jau buvęs Anykščių rajono tarybos narys, Gruzijoje dirbantis profesorius Audrius Bitinas. Jis, regis, atliko lyg ir rinkimų kampanijos stratego funkcijas.

Į Anykščių rajono tarybą A.Bitinas 2015-aiais buvo išrinktas pagal liberalų sąrašą ir K.Tubiui jis aiškino, kad su liberalais tebebendrauja, tačiau tik žvalgybiniais tikslais. "Su liberalais aš jokių santykių neturiu. Su Luku šnekėjau telefonu, su Rasalu telefonu. /.../Kita vertus, priešą reikia atpažinti iš vidaus", - K.Tubiui dėstė A.Bitinas. 2019 metų sausio 8-ąją vykusiame pokalbyje A.Bitinas K.Tubį informavo, kad girdėjo, jog "Kažką bandys traukti liberalai". "Gal pasiknaisios paties gyvenime, kažką esu girdėjęs", - aiškino A.Bitinas.

Viename iš įrašytų susitikimų K.Tubio kabinete su jo komiteto nariais, tuometinis rajono vadovas savo komandai aiškino, kaip specialiosios tarnybos atlieka pokalbių įrašus. Pasak K.Tubio, kai kas nors iš esančių patalpoje kalba telefonu, aplinkiniams nedera svaidyti juokelių, nes ir jie įrašomi. "Kai pradedi rinkti numerį, kai telefonas pasiklausomas - viskas įrašoma. Visi bajeriukai. /.../Mano geras draugas, buvęs generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, vis pajuokaudavo, va kaip baigėsi visi juokeliai./.../Scenogramos be intonacijų surašomos", - komiteto aktyvą mokė K.Tubis.

Po šio pokalbio praėjus mažiau nei mėnesiui K.Tubis buvo sulaikytas STT pareigūnų.

Teismui pateiktuose pokalbiuose buvęs Anykščių rajono tarybos narys, "Anykščių vandenyse" bandęs įsidarbinti A.Pajuodis derino susitikimus su K.Tubiu bei buvusiu "Anykščių vandenų" vadovu Alvydu Gervinsku. Yra ir A.Gervinsko telefoninis pokalbis su žmona Aušra. Jis žmonai guodėsi, kad yra žiauriai apkrautas darbu - ir bendrovės reikalus turi tvarkyti, ir K.Tubio visuomeninio komiteto. "Dar ir A.Pajuodis atsigrūdo, Šmirgelis dešimt kart per dieną skambina", - žmonai guodėsi "Anykščių vandenų" vadovas.

Plačiau - "Anykštoje".

Vidmantas ŠMIGELSKAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite