Angle down Atgal

Teismas: VERT pagrįstai skyrė baudą „Kelmės šilumai“ už biržoje neįsigytą privalomą biokuro kiekį

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) už biržoje neįsigytą privalomą biokuro kiekį „Litesko“ filialui „Kelmės šiluma“ pagrįstai skyrė beveik 1,5 tūkst. eurų baudą, neskundžiama nutartimi pripažino Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT).

VERT nustatė, kad 2015 metais „Litesko“ filialas „Kelmės šiluma“ per biržą faktiškai įsigijo 40,5 proc. reikalingo biokuro kiekio, t. y. įsigytas kiekis buvo mažesnis nei privalomas 50 proc.

„Litesko“ filialas „Kelmės šiluma“ nesutiko su VERT sprendimu. Tačiau LVAT, kaip ir pirmos instancijos teismas, „Litesko“ filialo „Kelmės šiluma“ skundus atmetė.

Taryba nurodo, kad LVAT pritarė VERT aiškinimui, jog pareiga biržoje įsigyti tam tikrą biokuro kiekį tenka kiekvienam „Litesko“ filialui atskirai, veikiančiam atitinkamoje teritorijoje, su konkrečiam padaliniui priskiriamu atskiru turtu ir įsipareigojimais, skirtinga kuro struktūra ir būdingomis sąnaudomis, tarp jų ir kuro. Apie kurio įsigijimus duomenis kiekvienas padalinys deklaruoja atskirai, todėl šiuo atveju pagrįstai nebuvo vertinamas „Litesko“ bendrai įsigytas biokuro kiekis.

LVAT taip pat pasisakė, kad katilinės rekonstrukcija ir aukštesnė nei įprastai temperatūra nėra priežastis ūkio subjektui nevykdyti įstatyme numatytos pareigos, t. y. neįsigyti privalomo biokuro kiekio biržoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite