Angle down Atgal

Teismas trims mėnesiams nušalino Kupiškio rajono merą D. Bardauską nuo pareigų (papildyta)

Panevėžio apylinkės teismas trečiadienį trims mėnesiams nušalino Dainių Bardauską nuo Kupiškio rajono mero pareigų, BNS pranešė teismo atstovė Irma Gritėnienė.

„Jis šiuo metu vis dar yra sulaikytas“, – sakė ji.

Popietę teismas nuo pareigų vienam mėnesiui nušalino ir Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centro vadovę Jolitą Janušonienę.

Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė piktnaudžiavimu tarnyba įtariamą D. Bardauską ir J. Janušonienę.

Kaip BNS pranešė STT atstovė Renata Endružytė, dar du privatūs asmenys yra įtariami prekyba poveikiu ir dokumentų klastojimu. Vienas iš jų antradienį dėl prekybos poveikiu buvo sulaikytas.

Meras D. Bardauskas Kupiškio rajono savivaldybei vadovauja antrą kadenciją, meru pirmąkart jis buvo išrinktas 2015 metais. D. Bardauskas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, tačiau teisėsaugai pranešus apie įtarimus, mero narystė partijoje buvo sustabdyta.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu Kupiškio rajono savivaldybėje. Savivaldybėje, jos valdomame Kultūros centre, kelių asmenų darbo vietose bei namuose antradienį atliktos kratos ir paimti reikšmingi dokumentai bei daiktai.

Tyrimas vyksta dėl šių metų liepos 6 dieną vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybių. Jį organizavo Kupiškio kultūros centras.

Kupiškio kultūros centro direktorė J. Janušonienė pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ dėkojo įvairioms įmonėms už festivalio „Stichijos“ įgyvendinimą.

Sulaikytas įmonės „Roklava“ komercijos direktorius

Tarp jų minėta ir maisto tiekimu besiverčianti Rokiškio įmonė „Roklava“.

BNS žiniomis, sulaikytasis privatus asmuo yra įmonės „Roklava“ komercijos direktorius Virginijus Lesmanavičius. Jis 2011 metais Darbo partijos sąraše kandidatavo į Rokiškio rajono savivaldybės tarybą.

2009 metais žiniasklaida yra rašiusi, kad V. Lesmanavičius buvo teisiamas už grasinimus pareigūnams, automobilio sunaikinimą ir atleidimą. Taip pat tais pačiais metais jis buvo nuteistas ir dėl vairavimo išgėrus.

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos duomenimis, V. Lesmanavičiui prieš dvejus metus buvo iškelta fizinio asmens bankroto byla.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas BNS sakė, kad nušalintą merą pavaduos vicemeras socialdemokratas Algirdas Notkus.

„Įtariama, kad kai kuriems asmenims buvo sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą minimo renginio metu, o už tokių išskirtinių sąlygų sudarymą piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė STT Panevėžio valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Gediminas Vizbaras.

Taip pat įtariama, kad dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų buvo įsigyta neteisėtai, piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Tyrimą kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite