Angle down Atgal

Teismas sugriežtino bausmes I. Strazdauskaitės žudikams

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė sugriežtintas bausmes visiems dėl Ievos Strazdauskaitės nužudymo nuteistiems asmenims ir padidino nukentėjusiesiems priteistą neturtinę žalą. 

„Įvertinęs visas bylai reikšmingas aplinkybes, Lietuvos apeliacinis teismas sugriežtino bausmes visiems šioje byloje nuteistiems asmenims ir padidino žalą nukentėjusiesiems“, – BNS informavo teismo atstovė Vilma Budėnienė

Balandžio 3 dieną priimtu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu trys pusbroliai Bieliauskai buvo pripažinti kaltais dėl 2017-aisiais įvykdyto plungiškės I. Strazdauskaitės nužudymo, dviejų plėšimų, turto sunaikinimo bei neteisėto laisvės atėmimo. Teismas tuomet Leonui Bieliauskui skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos, Karoliui Bieliauskui – 17, o Mantui Bieliauskui – 16 metų laisvės atėmimo bausmes.

Apeliacinis teismas paliko L. Bieliauskui skirtą bausmę, K. Bieliauskui taip pat skyrė laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos, o M. Bieliauskui – 19 metų laisvės atėmimo bausmę. 

Vertindami M. Bieliausko atsakomybę teisėjai atsižvelgė į tai, kad jis buvo vedęs, turi mažametį vaiką, iki nusikaltimo dirbo ir anksčiau nebuvo teistas. 

Beveik maksimali galima terminuota laisvės atėmimo bausmė skirta ir atsižvelgus į jo vaidmenį nusikaltime. 

„Skirdama šią bausmę teisėjų kolegija įvertino, kad M. Bieliauskas neturėjo reikšmingos įtakos, jis ne tik nepriiminėjo sprendimų, bet ir jo nuomonės kiti nuteistieji neklausdavo. Nors ši aplinkybė ir neturi įtakos nusikalstamoms veikoms kvalifikuoti, tačiau sprendžiant bausmės individualizavimo klausimą, į tai atsižvelgtina“, – sakė V. Budėnienė. 

Teismas taip pat sugriežtino bausmes ir dėl dalyvavimo plėšime, neteisėto šaunamojo ginklo turėjimo ir jo panaudojimo nuteistiems marijampoliečiui Algimantui Stankevičiui ir kėdainiškiui Tomui Zagurskui. Jiems skirtos, atitinkamai, ketverių metų ir dvejų mėnesių bei ketverių metų laisvės atėmimo bausmės. 

Pirmosios instancijos teismas A. Stankevičių buvo nuteisęs dvejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausme, T. Zagurską – dvejų metų laisvės atėmimo bausme. 

Apeliacinis teismas padidino I. Strazdauskaitės tėvams priteistą neturtinę žalą iki 40 tūkst. eurų, jos seseriai – iki 20 tūkst. eurų, o buvusiam sužadėtiniui paliko anksčiau priteistą 15 tūkst. eurų žalą. 

Kauno apygardos teismas kiekvienam iš nužudytos merginos tėvų buvo priteisęs po 30 tūkst. eurų, o nužudytosios seseriai ir sužadėtiniui – po 15 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Apeliaciniu skundu nukentėjusieji reikalavo bendros 400 tūkst. eurų sumos neturtinei žalai atlyginti ir siekė įkalinimo iki gyvos galvos visiems trims pusbroliams Bieliauskams. 

I. Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėja nedelsiant, tačiau gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite