Angle down Atgal

Teismas skelbs sprendimą dėl N. Venckienės

Kauno miesto apylinkės teismas skelbs sprendimą dėl kardomųjų priemonių skyrimo buvusiai teisėjai Neringai Venckienei. Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras Darius Jakutis prašo teismo N. Venckienę suimti 2 mėnesiams.

„Taip, matau grėsmę, nes žmogus virš šešerių metų slapstėsi. Manau, kad gali tai daryti vėl. Tai buvo pagrindinis motyvas (prašyti teismo kardomosios priemonės suėmimo. – ELTA)“, – ketvirtadienį po teismo posėdžio teigė D. Jakutis.

„Įtarimai pareikšti dėl sudavimo policijos pareigūnui, dėl pasipriešinimo pareigūno reikalavimams ir veiksmams. Trukdymas antstoliams patekti į patalpas, patekti prie asmens, kuris turėjo būti paimtas, bei smurto veiksmai prieš Laimutę Stankūnaitę, kuri taip pat buvo toje pačioje vietoje paėmimo metu“, – pareikštus įtarimus nurodė prokuroras.

N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė teigia, kad ketvirtadienio rytą vykusioje apklausoje N. Venckienė kaltinimų nepripažino. Advokatė tikisi, kad teismas nuspręs N. Venckienei neskirti griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo. Tuo metu advokatės prašoma kardomoji priemonė N. Venckienei – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

ELTA primena, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Tomas Krušna trečiadienio vėlyvą vakarą patvirtino, kad N. Venckienė iš JAV pargabenta į Lietuvą. Pasak jo, N. Venckienė bus sulaikyta 48 valandoms, o toliau kardomąsias priemones taikys teismas.

Tenkindamos Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę, JAV nurodė, kad, vadovaujantis šios šalies įstatymais, N. Venckienė Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų: dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui. Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos 2015 m. Generalinės prokuratūros prašyme dėl ekstradicijos, baudžiamasis persekiojimas negalės būti vykdomas.

ELTA primena, kad, Seimui 2013 metais panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, buvusi teisėja išvyko iš šalies. 2018 metų vasarį ji buvo suimta ir kalinama Čikagos kalėjime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite