Angle down Atgal

Teismas savivaldybei priteisė solidžią sumą iš „Būsto švaros“

Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos priimta nutartimi padėtas dar vienas taškas ginče tarp Lazdijų rajono savivaldybės ir įmonės „Būsto švara“ (buvusio Lazdijų butų ūkio).

Priimta nutartimi iš dalies pakeistas žemesnės instancijos Vilniaus apygardos teismo sprendimas, kuriuo iš „Būsto švaros“ Lazdijų savivaldybei buvo priteista beveik 70 tūkst. eurų skolos (su delspinigiais, palūkanomis ir teismo išlaidomis), kuri susidarė, kai keliolika metų „Būsto švara“ rinko nuompinigius iš savivaldybės būstuose gyvenančių asmenų už patalpų nuomą, tačiau šių surinktų pinigų nepervedinėjo į savivaldybės administracijos sąskaitą, o pasilikdavo sau. Pagal nuo 2003 m. sudarytą sutartį sau bendrovė galėjo pasilikti tik 5 proc. nuo surinktos sumos.

„Būsto švara“ nesutiko su Vilniaus apygardos teismo sprendimu ir jį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Pastarasis nusprendė, kad dėl dalies surinktos, tačiau nepervestos sumos, ieškinio jau suėjusi senatis, tad tos sumos priteisti ir išieškoti neįmanoma.

Naujausia teismo nutartimi yra nutarta priteisti ieškovei Lazdijų rajono savivaldybės administracijai iš atsakovės uždarosios akcinės bendrovės „Būsto švara“ 38 478,66 Eur skolos, 2 801,25 Eur delspinigių, 5 proc. dydžio metines palūkanas už priteistą sumą (41 279,91 Eur) nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2018 m. kovo 7 d.) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 690,05 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Taip pat Vilniaus apygardos teismo 2018 m. kovo 7 d. nutartimi pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių – atsakovės uždarosios akcinės bendrovės „Būsto švara“ turto arešto mastą sumažinti iki 41 279,91 Eur sumos ir šia apimtimi minėtas priemones palikti galioti iki teismo sprendimo įvykdymo.

Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite