Angle down Atgal

Teismas neskiepytai motinai neleido matytis su vaiku

Po skyrybų su vyru vaiko priežiūrą pasidalijusi amerikietė buvo praradusi teisę matytis su sūnumi dėl to, kad atsisakė skiepytis nuo Covid-19.

Beprecedentį sprendimą Rebeccos Firlit (39 m.) atžvilgiu priėmė Cook apygardos teisėjas Jamesas Shapiro. Jis nutarė, kad moteris neturės teisės į 11-mečio sūnaus priežiūrą tol, kol nepasiskiepys nuo koronaviruso, o tuo metu pilna vaiko globa priskirta buvusiam vyrui.

Bylos esmė buvo visiškai kita – ji turėjo išaiškinti, kaip turėtų būti padalinta vaiko priežiūra ir kokiomis proporcijomis tektų išlaidos buvusiems sutuoktiniams po skyrybų. Posėdis vyko nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

„Buvau sutrikusi, nes laukiau sprendimo dėl priežiūros ir išlaidų.

O vienas iš pirmųjų klausimų, nuskambėjusių posėdyje, buvo apie tai, ar proceso dalyviai pasiskiepiję, ar ne.

Kai pasiteiravau teisėjo, kodėl tai būtina, išgirdau atsakymą, kad jis čia teisėjas ir jis priima šioje byloje sprendimus“, – sakė moteris „Chicago Sun-Times“.

Rugpjūtį įvykęs teismas priežiūrą paskyrė buvusiam jos vyrui Matthew Duivenui, o motinos teisę matytis su vaiku apribojo.

Manoma, kad teisėjas moters atsisakymą skiepytis nuo Covid-19 įvertino neteisingai ir pasinaudojo savo galia tokį žmonių elgesį bausti, arba sprendimą priėmė kaip paskatą skiepytis.

Dėl to Rebeccos Firlit advokatė kreipėsi į apeliacinį teismą.

„Teismas aiškiai viršijo savo įgaliojimus“, – sakė moters advokatė Annette Fernholz.

Pabrėžiama, kad Rebecca Firlit teisėjui paaiškino, jog nėra nusistačiusi prieš skiepus nuo Covid-19 – ji nesiskiepijo patarta savo gydytojo, mat anksčiau yra patyrusi priešiškų organizmo reakcijų į vakcinas.

Ilinojaus valstijos apeliacinis teismas Jameso Shapiro priimtą sprendimą panaikino ir leido moteriai vėl matytis su sūnumi.

Cook apygardos teismas sprendimo nekomentuoja.

JAV šiuo metu pilnai nuo Covid-19 pasiskiepijo 53 proc. gyventojų (175 mln.), o bent viena doze – 62 proc. arba 205 000 000 žmonių.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite