Angle down Atgal

Teismas nepriėmė nagrinėti V. Pranckiečio skundo

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį atsisakė priimti nagrinėti Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio skundą, kuriame jis prašė pripažinti neteisėtais ir panaikinti šių metų lapkričio 13 d. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) priimtas išvadas.

Teismas pažymėjo, kad skundas nenagrinėjamas teismų Administracinių bylų teisenos įstatymo (ABTĮ) nustatyta tvarka. Nutartyje pažymima, kad administraciniai teismai nagrinėja Seimo EPK išvadas, kai jos priimtos vadovaujantis Valstybės politikų elgesio kodekso, o ne Seimo Statuto nuostatomis.

V. Pranckietis kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas Lietuvos Seimo EPK išvadą pripažinti neteisėta ir ją panaikinti. Lapkričio 13 d. Seimo EPK neteisėtu pripažino V. Pranckiečio spalio 15 d. sušauktą Seimo valdybos posėdį. Seimo EPK tuomet taip pat konstatavo, kad V. Pranckietis sušaukė Valdybos posėdį savo asmeniniais interesais, norėdamas paskubinti balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Nepasitikėjimo procedūrą V. Pranckiečiui kėlė patys valdantieji, bet balsavimą norėjo nukelti į kitą dieną, kuomet posėdyje dalyvaus visi valdančiosios koalicijos nariai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite