Angle down Atgal

Teismas nagrinės teisėjų korupcijos tyrimui pradžią davusią kokaino įsigijimo bylą

Šiaulių apygardos teismas antradienį atvers baudžiamąją bylą dėl daugiau kaip kilogramo kokaino įsigijimo ir laikymo, davusią pradžią rezonansiniam galimos teisėjų korupcijos tyrimui.

Kauniečiai 45 metų N. M. ir 31 metų G. B. kaltinami, kad, veikdami organizuotoje grupėje, neteisėtai laikė, gabeno ir pardavė per pusantro kilogramo narkotinės medžiagos, kurios sudėtyje buvo 1033 gramai kokaino, o 45 metų klaipėdietis V. V. – šių medžiagų įgijimu, gabenimu ir laikymu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, šį labai sunkų nusikaltimą kaltinamieji suorganizavo ir padarė 2017 metų pradžioje. Buvo susitarta, kad N. M. ir L. B. už 50 tūkst. eurų parduos kaltinamajam V. V. kokaino.

Pardavėjai kvaišalų miltelius supakavo į konservų skardines ir specialiu įrenginiu sandariai uždarė. Vėliau vienas kaltinamųjų jas atvežė į Kauną ir pardavė V. V. Šis sumokėjo 10 tūkst. eurų, o likusi suma turėjo būti perduota pardavėjams po kokaino realizacijos.

Nupirktą narkotinę medžiagą V. V. paslėpė savo gyvenamajame name, esančiame Klaipėdos rajone. 2017 metų pavasarį policijos pareigūnai, čia atlikdami kratą, konservų dėžutėse slėptą kokainą rado ir paėmė.

Teisėsaugos duomenimis, V. V., siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikaltimą, su jį gynusiu advokatu ir kitu asmeniu rado ir įkalbėjo niekuo dėtą asmenį už piniginį atlygį prisiimti baudžiamąją atsakomybę vietoj V. V.

Gautos informacijos pagrindu nustatyti kitų, tarp jų ir korupcinių, nusikaltimų epizodai. Pradėtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Šis ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

Jame įtarimai pateikti daugiau nei 50 asmenų, tiriama daugiau nei 110 nusikaltimo epizodų.

Narkotikų bylą Šiaulių apygardos teismui nagrinėti perdavė Lietuvos apeliacinis teismas, siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, objektyviai ir visapusiškai išnagrinėti bylą.

Lietuvos baudžiamasis kodeksas už labai didelio narkotinių medžiagų kiekio įgijimą, laikymą ir platinimą numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite