Teismas: Nacionalinės žemės tarnybos vadovas iš pareigų atleistas teisėtai

Vilnius
ELTA nuotr.
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą buvusio Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo Danieliaus Kuprio skundą grąžinti jį į buvusias pareigas ir priteisti vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką.

D. Kuprys iš NŽT direktoriaus pareigų buvo atleistas pernai, rugpjūčio 3 d., žemės ūkio ministro įsakymu, ai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad jam nuolat kyla viešųjų ir privačių interesų konfliktas nuomojantis žemės sklypus 13-oje iš 50-ies NŽT padalinių prižiūrimų teritorijų. Vienu metu ūkininkavęs ir NŽT vadovavęs D. Kuprys nuomojosi iš valstybės apie 55,4 ha žemės skirtinguose Lietuvos regionuose. D. Kuprys prašė teismo panaikinti šį žemės ūkio ministro įsakymą, grąžinti jį į pareigas ir priteisti iš NŽT vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos iR bylinėjimosi išlaidas.

Teismas, išnagrinėjęs šį tarnybinį ginčą, priėjo prie išvados, kad įsakymas dėl D. Kuprio atleidimo priimtas surinkus užtektinai įrodymų, nuodugniai ir objektyviai išanalizavus visas aplinkybes ir jas tinkamai įvertinus, paskirta nuobauda atitinka padarytą nusižengimą bei tarnybinės nuobaudos skyrimo tikslus, todėl pareiškėjo skundą atmetė kaip nepagrįstą. Kaip pažymi šią bylą išnagrinėjęs teisėjas Donatas Vansevičius, pareiškėjas, būdamas Nacionalinės žemės tarnybos direktoriumi ir turėdamas valdingus įgaliojimus, pats nuomojosi valstybinę žemę ir šį procesą turėjo prižiūrėti kaip aukštas pareigas einantis valstybės tarnautojas, įstaigos vadovas, vadinasi, nuolat buvo viešųjų ir privačių interesų konfliktas. Tarnybinio nusižengimo tyrimo metu nustatyti D. Kuprio tyčiniai veiksmai įrodė jo piktnaudžiavimą tarnyba ir šiurkščius viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje pažeidimus, neigiamą poveikį bendram įstaigos darbui ir valstybės tarnybos reputacijai, padarytą didelę žalą valstybės institucijoms ir valstybės tarnybos prestižui bei geram vardui.

Pasak teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Sigitos Jacinevičienės-Baltaduonės, šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per mėnesį nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama