Angle down Atgal

N. Venckienė suimta 2 mėnesiams: aš prie visko pripratusi, iškentėsiu

Kauno miesto apylinkės teismas tenkino prokuroro Dariaus Jakučio prašymą ir skyrė buvusiai teisėjai Neringai Venckienei kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams. Įtariamosios advokatė Sonata Žukauskienė patikino, kad teismo sprendimą tikrai skųs Kauno apygardos teismui.

„Aš esu nustebusi. Prokuroro prašymą patenkino pilnai. Paliko suėmimą ir nustatė terminą – 2 mėnesius. Motyvai yra tokie, kad gali bėgti nuo teismo. Be abejonės, skųsim (...) Iš 39 buvusių nusikaltimų liko tik 4, praktikoje už tokius nusikaltimus nėra skiriama suėmimo bausmė. Man atrodo neprotinga paskirti 2 mėnesių suėmimą. Kur ji bėgs? Jai nėra tikslo bėgti, ji prabuvus įkalinimo įstaigoje jau 21 mėnesį“, – teigė žurnalistams S. Žukauskienė.

Pasak advokatės, pati N. Venckienė po sprendimo išliko rami ir teigė viską iškentėsianti.

„Ji labai stipri. Ji sako, ką darysi, aš prie visko pripratusi, iškentėsiu“, – perdavė N. Venckienės žodžius advokatė.

Tuo metu advokatės S. Žukauskienės prašoma kardomoji priemonė N. Venckienei – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

„Taip, matau grėsmę, nes žmogus virš šešerių metų slapstėsi. Manau, kad gali tai daryti vėl. Tai buvo pagrindinis motyvas (prašyti teismo kardomosios priemonės suėmimo. – ELTA)“, – ketvirtadienį po teismo posėdžio teigė D. Jakutis.

„Įtarimai pareikšti dėl sudavimo policijos pareigūnui, dėl pasipriešinimo pareigūno reikalavimams ir veiksmams. Trukdymas antstoliams patekti į patalpas, patekti prie asmens, kuris turėjo būti paimtas, bei smurto veiksmai prieš Laimutę Stankūnaitę, kuri taip pat buvo toje pačioje vietoje paėmimo metu“, – pareikštus įtarimus nurodė prokuroras.

N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė teigė, kad ketvirtadienio rytą vykusioje apklausoje N. Venckienė kaltinimų nepripažino.

ELTA primena, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Tomas Krušna trečiadienio vėlyvą vakarą patvirtino, kad N. Venckienė iš JAV pargabenta į Lietuvą. Pasak jo, N. Venckienė bus sulaikyta 48 valandoms, o toliau kardomąsias priemones taikys teismas.

Tenkindamos Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę, JAV nurodė, kad, vadovaujantis šios šalies įstatymais, N. Venckienė Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų: dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui. Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos 2015 m. Generalinės prokuratūros prašyme dėl ekstradicijos, baudžiamasis persekiojimas negalės būti vykdomas.

ELTA primena, kad, Seimui 2013 metais panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, buvusi teisėja išvyko iš šalies. 2018 metų vasarį ji buvo suimta ir kalinama Čikagos kalėjime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite