Angle down Atgal

Teismas bendrovę „Altitudės ranga“ įpareigojo ištaisyti darbų broką

Beveik dvejus metus užsitęsusioje ginčų istorijoje dėl nekokybiškai rekonstruotų Lentvario daugiafunkcių sporto aikštynų padėtas taškas. Juos rekonstravusi bendrovė „Altitudės ranga“ teismo sprendimu  privalės ištaisyti trūkumus arba apmokėti jau atliktus darbus.

Nesutarimus tarp aikštynų rekonstrukcijos užsakovo – Trakų rajono savivaldybės ir rangovo – UAB „Altitudės ranga“ išsprendė Vilniaus apygardos teismas, nes gražiuoju abiems pusėms nesutarimų įveikti nepavyko. „Altitudės ranga“ neigė savo kaltę, tad savivaldybei teko imtis teisinių veiksmų – kreiptis į Vilniaus apygardos teismą.

Daugiafunkciai aikštynai prie Motiejaus Šimelionio ir „Versmės“ bei Henriko Senkevičiaus  gimnazijų buvo priimti kaip baigti dar 2018 metų lapkričio mėnesį. Tačiau vėlų rudenį apie futbolo varžybas svajojantiems lentvariečiams dar neteko rekonstruotų aikščių išbandyti, o pavasarį paaiškėjo, kad jomis naudotis dėl nekokybiškai atliktų darbų neįmanoma.  

Per žiemą dalis aikščių nusėdo, paviršius tapo duobėtas, dėl blogai įrengto drenažo vietomis telkšojo  balos, pasėta veja prastai augo, tad aikščių  danga neatitiko reikalavimų, buvo netinkama naudoti. Buvo pasitelkti ekspertai aikštynų būklę įvertinti, o jų pateiktos išvados tik patvirtino nuostatą, kad dangas reikia perdaryti ir nurodė konkrečius būdus bei priemones, kaip tai padaryti. Tačiau aikštynus rekonstravusi UAB „Altitudės ranga“ su reikalavimais broką ištaisyti nesutiko, versdama kaltę, kad esą trūko tinkamos priežiūros.

Ginčą tarp Savivaldybės ir aikštynus rekonstravusios bendrovės nagrinėjo teismas. Vilniaus apygardos teismas nusprendė savivaldybės ieškinį visiškai tenkinti. Bendrovė įpareigota  per 6 mėnesių laikotarpį neatlygintinai pašalinti atliktų darbų trūkumus pagal ieškovo pateiktas sąmatas. Neįvykdžius šio įpareigojimo per nustatytą terminą, ieškovas turi teisę atlikti darbus, nurodytus sąmatose, o išlaidas išieškoti iš atsakovo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite