Angle down Atgal

Teisingumo ministras apie įkalinimo įstaigų jungimą Kaune: iš esmės jos liks atskiros

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigia, kad sujungus Kauno tardymo izoliatorių su Kauno nepilnamečių kolonija, iš esmės, jos liks atskiros.

„Įstaigos iš esmės liks atskiros – vienoje bus laikomi nepilnamečiai, kitoje – pilnamečiai. Pareigūnų skaičiaus nemažinsime – kaip tik ruošiamės stiprinti resocializaciją. Apjungsime tik bendras funkcijas – buhalteriją, viešuosius pirkimus ir kitas“, – BNS pirmadienį sakė ministras.

Abiejų įkalinimo įstaigų jungimą antradienį ketina svarstyti Vyriausybė. Pasak ministro, po reorganizacijos ruošiamasi kelti abiejų įstaigų pareigūnų algas.

„Iškart po reorganizacijos abiejų įstaigų pareigūnų atlyginimai didės“, – tvirtino E. Jankevičius.

Įkalinimo įstaigų jungimui nepritaria nevyriausybinės organizacijos, taip pat ir Kauno nepilnamečių kolonijos darbuotojai.

„Jie galvoja, kad bus sujungtos įstaigos, nuteistieji mišriai bus laikomi, bet to nebus, įstaigos liks atskiros, bet sutaupysime ant bendrųjų funkcijų, tokia praktika yra ir kitose valstybėse“, – teigė ministras.

Jis taip pat tikino, kad sprendimas dėl reorganizacijos buvo derintas su profsąjungomis ir įstaigos vadovais.

Teisingumo ministerija, siūlydama naikinti Kauno nepilnamečių koloniją ir sujungti ją su Kauno tardymo izoliatoriumi, tikisi sutaupyti lėšų ir padidinti įkalinimo įstaigose dirbančių pareigūnų algas.

Šiuo metu abiejose Kauno įkalinimo įstaigose dirba 306 darbuotojai, o jas sujungus, būtų galima panaikinti 15 pareigybių ir sutaupyti apie 400 tūkst. eurų per metus, teigia ministerija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite