Angle down Atgal

Teisingumo ministerija siūlo dekriminalizuoti dalį turtinių ir ekonominių nusikaltimų

Teisingumo ministerija ketvirtadienį pristatys siūlymus dekriminalizuoti mažiau pavojingus ekonominius, finansinius ir turtinius nusikaltimus, paliekant už juos tik administracinę atsakomybę.

Baudžiamojo kodekso pataisų rengėjai sako, kad tai leis teisėsaugai labiau sutelkti išteklius į didžiausią žalą keliančius nusikaltimus ir sumažinti kalinių skaičių.

Ministerija siūlo pakelti ribą, nuo kokios turto vertės atsiranda baudžiamoji atsakomybė už tokius nusikaltimus kaip vagystė, sukčiavimas, mokesčių nesumokėjimas ar komercinės paslapties atskleidimas.

Dalį veikų, tokių kaip vertimasis uždrausta veika, radinio pasisavinimas ar trukdymas profesinių sąjungų veiklai, siūloma išbraukti iš Baudžiamojo kodekso ir perkelti į Administracinių nusižengimų kodeksą.

Teisingumo ministerijos atstovai pabrėžia, kad jie nesiūlo švelninti atsakomybės už korupcinius, smurtinius ar su narkotikais susijusius nusikaltimus.

Pataisas spaudos konferencijoje pristatys teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aurelijus Gutauskas ir generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite