Angle down Atgal

Teisėjų taryba pritarė keturių teisėjų atleidimui iš pareigų savo noru

Teisėjų taryba penktadienį vykusiame neeiliniame Teisėjų tarybos posėdyje patarė šalies prezidentei iš pareigų savo noru atleisti keturis teisėjus.

„Kiekvienas teisėjas yra laisvas pasirinkti tiek užsiėmimo pobūdį, tiek pareigas, jei tai neprieštarauja įstatymui ir Konstitucijai. Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad šie atleidimai yra kuo nors susiję su paskutiniais įvykiais, šiandien Teisėjų taryba tokios informacijos nėra gavusi“, - sakė Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotojas Ramūnas Gadliauskas.

Pirmininko pavaduotojas paaiškino, kad „teisėjų apsisprendimas pasitraukti iš teisėjo pareigų nėra naujas reiškinys teismų sistemoje. Teismų įstatyme yra numatyta, kad teisėjai turi tokią teisę, tai teisėjo asmeninio apsisprendimo klausimas. Teisėjas, nutaręs baigti teisėjo karjerą savo noru, neprivalo detaliai paaiškinti, kodėl pasirenka tokį sprendimą, o Teisėjų taryba nėra įgaliota aiškintis, kuo pagrįstas toks teisėjo pasirinkimas.„

Teisėjų taryba keturių teisėjų prašymus, jų pageidavimu, svarstė jiems nedalyvaujant.

Teisėjų taryba pritarė Plungės apylinkės teismo Skuodo rūmų teisėjos Skaistės Valinskytės pasitraukimui iš pareigų. Savo prašyme, pateiktame vasario 20 d., teisėja nurodė, kad savo pareigas teisme eis iki birželio 14 d. tam, kad teismo rūmuose būtų užtikrintas tinkamas bylų nagrinėjimas.

Kovo 4 d. buvo gauti Kauno apygardos teismo teisėjo Viktoro Preikšos, kovo 5 d. - Kauno apygardos teismo teisėjo Arūno Rudzinsko ir Vilniaus apygardos teismo teisėjo Vido Stankevičiaus prašymai iš pareigų atleisti savo noru. Papildomos informacijos, pasak Nacionalinės teismų administracijos pranešimo, teisėjai nepateikė.

Teisėjų taryba atleisti teisėją iš pareigų pataria prezidentei. Galimybė teisėjams iš pareigų pasitraukti savo noru yra numatyta Teismų įstatyme.

Nacionalinės teismų administracijos duomenimis, 2017- 2018 m. iš pareigų savo noru pasitraukė 9 teisėjai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite